Weekend we dwoje to doskonały pomysł na spędzenie czasu z dala od zgiełku miasta w towarzystwie ukochanej osoby. Wybór miejsca, które posiada wspaniałą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, to początek planowania. Doskonałym wyborem dla miłośników pieszych wędrówek i przejażdżek rowerowych pośród pięknych i malowniczych okolic są z pewnością Mazury.

Data dodania: 2023-05-26

Wyświetleń: 102

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wzgórza Dylewskie idealne na romantyczny weekend dla zakochanych

To niesamowita, magiczna kraina znajdująca się w światowej czołówce najpiękniejszych miejsc na świecie. Czasami nie w pełni doceniana, ale wystarczy jeden dzień, by zachwycić się jej urokiem i niesamowitym bogactwem oferowanym przez naturę.

Na udany weekend dla dwojga niewątpliwie składa się wybór wygodnego i komfortowego miejsca zakwaterowania, które oferuje moc atrakcji sprzyjających odpoczynkowi i relaksowi we dwoje.

Niesamowity region Mazur gwarantujący romantyczny weekend we dwoje

Błogi spokój i cisza, zieleń lasów i błękit nieba odbijający się w wodach tysiąca mazurskich jezior, skłania do odwiedzenia tego regionu. Mnogość leśnych kompleksów, unikalne gatunki flory i fauny objęte są ochroną, jaką zapewniają parki i rezerwaty.

Jednym z nich niewątpliwie wartym odwiedzenia, jest Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, obejmujący niezwykle urozmaicony i najwyższy obszar Pojezierza Mazurskiego. Malownicze faliste wzgórza, doliny i rynny rzeźbione przez tysiące lat kryją unikalne okazy roślin naczyniowych, stanowiących 1/3 zasobów tego rodzaju flory w Polsce. Występuje tutaj 37 gatunków roślin, będących pod ochroną na przykład: widłak gwiaździsty, orlik pospolity, lilia złotogłów czy kilka odmian storczyków. Pod ochroną znajduje się kilkadziesiąt gatunków zwierząt zamieszkujących tereny Parku. Wilki, wydry, gronostaje czy niezwykle interesujące muflony introdukowane w 1986 r. to przedstawiciele bogatej fauny.

Atrakcyjny weekend we dwoje pośród natury

Weekend spędzony we dwoje w okolicach tego nie do końca odkrytego, ale niesamowicie atrakcyjnego miejsca, sprawi, że będziecie cieszyli się każdą spędzona tu chwilą. Niesamowite głazy narzutowe będące jedną z wizytówek tego regionu, pulsujące zielenią skupiska krzewów i drzew spotkamy w trzech rezerwatach przyrody. Są to „Jezioro Francuskie” z bogatą historią sięgającą czasów napoleońskich, „Dylów” i „Rzeka Drwęca”. Spacer we dwoje wiodący ścieżką przyrodniczą „Góra Dylewska” rozpoczynamy od wieży widokowej, gdzie z najwyższej kondygnacji możemy cieszyć się niesamowitymi widokami na okolicę. Dalej poprzez gęste lasy zmierzamy do jasnej polany, na której znajduje się Lapidarium Geologiczne dające niesamowite wrażenia.

Jeśli lubicie przejażdżki rowerowe i cenicie niepowtarzalne walory natury, warto wybrać trasę wiodącą przez siedziby junkierskie, które są świadectwem bogatej historii regionu. Kolejny przepiękny szlak rowerowy o długości 33 km i średnim stopniu trudności prowadzi z miejscowości Lubawa na Górę Dylewską, najwyższe wzniesienie na Mazurach. Warto podjąć to wyzwanie szczególnie dlatego, że po drodze oprócz urokliwych zalesionych terenów można odwiedzić zabytkowy Kościół Ewangelicki w Glaznotach, stary wiadukt oraz szczególnie interesujący kamienny krąg wspólnoty kultur. Przemierzając dalej szlak, trafimy na pozostałości wczesnośredniowiecznego grodu w Zajączkach. Tereny leżące wokół Lubawy są świetne do uprawiania turystyki rowerowej. Pętla lubawska o długości 25 km zaczynająca się i kończąca w Lubawie, prowadząca przez Złotowo, Grabowo, Kazanice czy Byszwałd. Droga z częstymi wzniesieniami i malowniczymi widokami, pokonywana niespiesznie w towarzystwie bliskiej osoby, przyniesie wiele uciechy.

Weekend we dwoje – SPA gwarantujące wyciszenie i regenerację 

Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu pośród niesamowitych krajobrazów dobrze jest zakończyć w komfortowym hotelu oferującym doskonale funkcjonującą strefę SPA. Kąpiel w basenie, relaksujące jacuzzi czy seans w saunie, to świetny rodzaj odpoczynku. Seria masaży pozwoli na pełne odprężenie i regenerację sił po aktywnie spędzonych dniach. Warto także skorzystać z indywidualnie dostosowanych odżywczych i pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych.

Fantastyczny weekend dla dwojga, na który składa się wizyta w SPA, luksusowe i wygodne pokoje, wyśmienite posiłki serwowane w hotelowej restauracji oraz przepiękna okolica, to doskonały przepis na radośnie spędzony czas. 

Artykuł sponsorowany

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena