Każdy z nas mając możliwość wyjazdu na weekend chce, aby był on jak najbardziej udany i to pod każdym względem. Możliwości jest wiele i jedynie od naszych preferencji zależy, gdzie i w jaki sposób spędzimy wolny czas.

Data dodania: 2011-09-20

Wyświetleń: 1648

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy z nas ma inne oczekiwania co do wyjazdu, jedni wybiorą łono natury, a inni uroki miasta. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku atrakcji jest wiele. Jeśli chcemy odpocząć od zgiełku miasta zdecydowanie agroturystyka będzie tym czego nam trzeba. Piękna przyroda, świeże powietrze i cisza. Bezapelacyjnie jest to czas i miejsce, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, wyciszyć - odpoczynek psychiczny gwarantowany. Do tego dodać trzeba jeszcze jeszcze pyszne, regionalne jedzenie, jakie serwują gospodynie i układa nam się w głowie cudny wypoczynek. Małopolska to jest właśnie region, który z czystym sumieniem można polecić jeśli chodzi o taką formę wypoczynku. Ta południowo-wschodnia część Polski szczególnie w ostatnich latach zainwestowała w rozwój agroturystyki i ten fakt w dużej mierze przyczynił się do rozwoju obszarów wiejskich w tym regionie. Natomiast są to wciąż szalenie interesujące miejsca dla ludzi mieszkających w miastach.

Aczkolwiek są też zwolennicy wypoczynku w mieście. I taka możliwość jest bardzo ciekawa tym bardziej, że w miastach jest wiele miejsc, które warto zobaczyć czy też zwiedzić. Jedną z możliwości godnych polecenia jest wyjazd do Krakowa, czyli Europejskiej Stolicy Kultury. Miejsc, które można, a raczej powinno się odwiedzić jest ogrom. Liczba muzeów, które znajdują się w tym mieście jest spora, a fakt, że Kraków jest jednym z najbogatszych miast środkowej Europy w zbiory muzealne - mówi sam za siebie. Jednak nie tylko muzea mogą wypełnić nasz wolny czas. Kraków jako stolica kultury często organizuje różne festiwale chociażby Misteria Paschalia, Sacrum-Profanum, Noc Muzeów, Festiwal Muzyki Polskiej, które są jedyne w swoim rodzaju na skalę Polski, a może nawet i Europy.

Jednak z uwagi na popularność jaką cieszy się Kraków wśród turystów pamiętajmy o zarezerwowaniu noclegu. Oczywiście baza noclegowa w stolicy małopolski jest bardzo duża, aczkolwiek wcześniejsza rezerwacja pozwoli nam na wybór takiego miejsca jakie odpowiada nam pod każdym względem. Jeśli komfort jest dla nas najważniejszy, a kwestia finansowa schodzi na drugi plan, zdecydujmy się na apartamenty do wynajęcia. Kraków jest szczególnie zasobny w średniej klasy pokoje w hostelach, aczkolwiek o wielkim komforcie tutaj mówić nie możemy.

Niezależnie od tego czy nasz wybór padnie na spędzenie dni wolnych na wsi czy w mieście, z pewnością każde z tych miejsc zagwarantuje nam fantastyczne chwile i możliwość wypoczynku. Tylko od nas zależy, gdzie ostatecznie się wybierzemy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena