Cudze chwalcie, swego nie znacie. Nigdzie w Polsce, to powiedzenie nie będzie bardziej trafione niż na Mazurach. Mazury w pierwszej kolejności kojarzą nam się z wypoczynkiem nad jeziorami i wspaniałą przyrodą. To oczywiście jak najbardziej słuszne skojarzenie, ale Mazury to znacznie więcej! Pokrzyżackie warownie, bunkry, zabytki i wiele więcej. 

Data dodania: 2021-09-09

Wyświetleń: 478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Atrakcje na Mazurach - dlaczego warto tam się wybrać na urlop?

Warto znaleźć odpowiedni hotel na Mazurach i cieszyć się udanym urlopem.

Natura, zabawa wypoczynek

Mazury mogą zaoferować tak wiele, że trudno jest wybrać. tylko kilka miejsc. Każdy znajdzie coś dla siebie. Poznawanie tej bajecznej krainy możemy podzielić na atrakcje, które będą pasowały do różnych zainteresowań.

Pierwsza grupa, to wielbiciele natury. Tutaj można delektować się nią w każdej postaci. Warto odwiedzić Puszczę Borecką, w której znajdziemy zagrodę żubrów. Cechą charakterystyczną puszczy są liczne wzgórza. Na je terenie zostało wytyczone 4 różne rezerwaty przyrody.

Kolejną naturalną atrakcją podczas pobytu na Mazurach są sporty wodne. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich z największym jeziorem w kraju Śniardwami na czele, to idealne miejsce dla osób ceniących aktywny wypoczynek i sporty wodne. Tutaj można uprawiać między innymi windsurfing, popływać żaglówką i wiele więcej. Oprócz idealnych warunków naturalnych znajdziemy dobrze rozbudowaną bazę wypożyczalni sprzętu wodnego jak kajaki, rowery wodne czy też łódki. Warto jest wybrać hotel na Mazurach, który będzie położony jak najbliżej naszych atrakcji.

Wszędzie jeziora

Oczywiście nie tylko Śniardwy dają nam możliwość wypoczynku. Wszędzie dookoła gdzie spojrzymy znajdziemy jeziora z pełną bazą, zarówno jeżeli chodzi o noclegi jak i wypożyczalnie sprzętów.  Szukając idealnego miejsca na wypoczynek z całą pewnością każdy znajdzie coś, co odpowiada jego potrzebom. Zarówno jeżeli szukamy miejsca na uboczu, bez innych turystów, schowanego w lesie jak i również domku, położonego bezpośrednio przy plaży.

Jedną z głównych atrakcji oprócz kąpieli i opalania się niewątpliwie jest możliwość popłynięcia Szlakiem Wielkich Jezior. Ta licząca 100 km. trasa z całą pewnością będzie dla wielu ludzi spełnieniem marzeń. Dzięki takiej trasie możemy poznać Mazurskie lasy i miejscowości od całkiem innej strony. Od strony wody.

Wszędzie historia

Do tego jeszcze nie można zapomnieć o bardzo bogatej ofercie dla miłośników historii. Znajdą oni tutaj zarówno bunkry z II Wojny Światowej, z legendarną kwaterą Hitlera – Wilczym Szańcem, jak i liczne budynki przypominające o pobycie Krzyżaków na tych ziemiach.

Wilczy Szaniec każdego roku jest celem niezliczonej ilości turystów, którzy chcą zobaczyć na własne oczy miejsce, gdzie o mało nie doszło do udanego zamachu na Hitlera. To jednak niejedyny tego typu budynek. Drugim często odwiedzanym jest Twierdza Boyen w Giżycku, zlokalizowana pomiędzy dwoma jeziorami jest bardzo ciekawym obiektem do zwiedzenia.

Z całą pewnością Mazury są miejscem, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Planując pobyt odpowiednio wcześniej zarezerwujcie dla siebie nocleg.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena