Podczas wakacji wszyscy chcą odpocząć. Aby móc oderwać myśli od codziennych spraw, zapomnieć o obowiązkach i faktycznie się zrelaksować, warto zmienić otoczenie. Choć wakacje w mieście potrafią być bardzo ciekawe i dostarczyć wielu pozytywnych emocji, to jeżeli tylko jest taka możliwość - dobrze jest wyjechać w miejsce, w którym będziemy mieć kontakt z naturą. Jeżeli chcemy zostać w Polsce, świetnym kierunkiem są Mazury. 

Data dodania: 2023-08-09

Wyświetleń: 109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety obozów żeglarskich na Mazurach

Kraina Wielkich Jezior oferuje mnóstwo pięknych zakątków, w których można odpocząć.

Wypoczynek w pięknej okolicy

O pięknie Mazur wiedzą organizatorzy różnych obozów dla dzieci, młodzieży i studentów. To właśnie w tym miejscu odbywają się jedne z ciekawszych obozów i kolonii. W ofercie można znaleźć zarówno "typowe" wyjazdy, podczas których dzieciaki mogą zmienić otoczenie, jak i nieco bardziej tematyczne i wymagające obozy. Wśród tych drugich znajdują się m.in. szkolenia i kursy żeglarskie. A także wielotematyczne, podczas których obozowicze mogą spróbować różnych rzeczy, takich jak np. paintball, łucznictwo, jazda na quadach lub nurkowanie. Piękno Krainy Wielkich Jezior stanowi dodatkowy atut obozów i kolonii, odbywających się na Mazurach.

Zamiast gór, morza i lasów

Jeżeli nie masz ochoty na wyjazd nad morze, aby plażować, w góry, żeby wędrować, ani do lasu, żeby spać pod namiotem lub w domku, a marzy ci się wyjazd na łono natury, wybierz Krainę Wielkich Jezior. Mazurskie jeziora są piękne i umożliwiają spędzanie czasu na wiele sposobów. Dlatego, wielu organizatorów kolonii i obozów, decyduje się na organizację wyjazdów, właśnie na Mazurach. Choć do wyboru mamy wiele różnych obozów, to największą popularnością, zdecydowanie cieszą się obozy żeglarskie. Zarówno te turystyczne, jak i szkoleniowe, przygotowujące do zdobycia uprawnień żeglarza jachtowego.

Podczas obozów stricte turystycznych, zazwyczaj płynie się z północy na południe lub z południa na północ. Rejsy są organizowane w różnych regionach Krainy Wielkich Jezior, w zależności od firmy, którą wybierzemy. Podczas tego typu obozów, uczestnicy mogą zobaczyć, czy żeglowanie im się podoba i czy chcieliby zdobyć umiejętności i uprawnienia, pozwalające na samodzielne pływanie. Podczas obozów szkoleniowych, zazwyczaj wraca się do portu, z którego się wypływa. Tam bowiem zdaje się egzamin. Pierwsza część jest częścią teoretyczną, sprawdzającą wiedzę dotyczącą przepisów obowiązujących na wodzie, a także pierwszej pomocy, czy meteorologii.

Ważna jest również znajomość budowy jachtu. Część praktyczna polega na wykonaniu manewrów, umożliwiających samodzielne, bezpieczne pływanie.

Mazury to doskonałe miejsce, żeby naprawdę odpocząć. Piękna przyroda, cisza, spokój i możliwość spokojnego lub aktywnego wypoczynku. Osoby nieprzepadające za sportami wodnymi oraz żeglarstwem, mogą wybrać rower, spacer lub błogie lenistwo w pięknych okolicznościach przyrody. Obozy na Mazurach spełnią oczekiwania każdego dziecka lub nastolatka, jeżeli tylko zostaną dobrze dopasowane do jego potrzeb. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretny obóz, porozmawiajmy z dzieckiem o jego oczekiwaniach względem wyjazdu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena