Słońce, ocean, plaże i palmy, z tym zwykle kojarzy się Kalifornia ale musicie wiedzieć, że jest także miejscem gdzie rosną jedne z najbardziej niesamowitych lasów na świecie, szczególnie te z ogromnymi, spektakularnymi, starożytnymi sekwojami. Jeśli chcieli byście odwiedzić niektóre z tych majestatycznych lasów, to postaram się Wam pokrótce o nich opowiedzieć. Oto najpiękniejsze i warte zwiedzenia kalifornijskie leśne Parki Narodowe.

Data dodania: 2022-11-23

Wyświetleń: 279

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

BLOG

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpiękniejsze lasy Kalifornii

Muir Woods

Na zboczu góry Tamalpais, 12 mil na północ od San Francisco, znajduje się wspaniały, porośnięty majestatycznymi sekwojami las znany jako Muir Woods. Ten las, należący do National Service Park, który od 1908 roku jest narodowym pomnikiem przyrody,  jest popularnym celem pieszych wycieczek  zarówno mieszkańców, jak i turystów. Pomnik Przyrody Muir Woods obejmuje łącznie 554 akrów, z których 240 stanowią stare lasy sekwoi na wybrzeżu Pacyfiku.

Dawno, dawno temu sekwoje rosły na całym obszarze Ameryki Północnej, ale dziś zachowały się tylko w małym pasie między Monterey a południowym Oregonem. Rzadkie występowanie tego typu lasów sprawia, że ​​Muir Woods jest jeszcze bardziej wyjątkowe – bliskość lasu do Oceanu Spokojnego powoduje, że często występują w tym rejonie mgły, co pozwala sekwojom uniknąć suszy i tworząc dla nich stale wilgotne środowisko, pozwala drzewom i roślinom żyć i kwitnąć. Podstawową ofertą  w programie dla odwiedzających Muir Woods są wędrówki piesze. W całym lesie jest sześć mil pokrytych asfaltem  i żwirowych tras. Trzy główne trasy szacunkowo zajmują odpowiednio pół godziny, godzinę i dwie godziny wędrówki.

Armstrong Redwoods

Wybierzcie się na jednodniową wycieczkę poza miasto, aby cieszyć się wspaniałą przyrodą otaczającą Bay Area. Jeśli chcecie zobaczyć majestatyczne sekwoje w okolicy, ale szukacie czegoś nieco mniej zatłoczonego niż Muir Woods, to stanowy rezerwat przyrody Armstrong Redwoods jest idealnym miejscem dla Was. Armstrong Redwoods to kalifornijski park stanowy w hrabstwie Sonoma, w którym znajduje się 805 akrów nadbrzeżnych sekwoi, znanych również jako Sequoia sempervirens. Obszar ten jest porośnięty lasem deszczowym,  co roku pada tu średnio 55 cali deszczu i charakteryzuje się on łagodnym, wilgotnym klimatem. Mgły w rejonie zatoki utrzymując te wilgotne warunki, wspierają wzrost sekwoi w okresie letnim. Atmosfera w tych lasach jest naprawdę magiczna, przenosząc odwiedzających to miejsce do chłodnego lasu odizolowanego od ruchliwych okolicznych ulic i zgiełku miasta.

Sequoia National Park’s Giant Forest

Sequoia National Park’s Giant Forest to miejsce gdzie rosną największe z drzew sekwoi w okolicy. Park położony jest wśród masywnych gór, głębokich kanionów i porośnięty jest gęstym, zróżnicowanym lasem. Jest to duży obszar pomiędzy rozwidleniami rzeki Kaweah, Rosną tu wyjątkowo duże sekwoje, takie jak na przykład Drzewo General Sherman, największa żyjąca sekwoja na ziemi. W lesie znajduje się rozległa sieć szlaków turystycznych, od krótkich jednogodzinnych wędrówek po całodniowe wyprawy. Wędrując wzdłuż szlaków można podziwiać wspaniałe i spektakularne widoki dzikiej przyrody.

Mariposa Grove w Parku Narodowym Yosemite

Mariposa Grove to największy obszarem sekwojowy las w Parku Narodowym Yosemite, pełen wprost gigantycznych sekwoi.Rosna tu dwie z 30-tu najstarszych gigantycznych sekwoi na świecie, najstarsza z nich to Grizzly Giant, drzewo którego wiek szacuje się na 1900 do 2400 lat.

Big Basin Redwoods State Park

Założony w 1902 roku park stanowy Big Basin Redwoods jest najstarszym parkiem stanowym w Kalifornii, położony wśród gór Santa Cruz, jest rejonem porośniętym wspaniałym lasem wypełnionym  tymi  masywnymi starożytnymi olbrzymami. Drzewa mogą mieć ponad 50 stóp w obwodzie, a niektóre są nawet starsze niż Imperium Rzymskie. Inne drzewa w lesie to iglaki, dęby, chaparral oraz wiele innych gatunków. Oprócz drzew, w parku znajdują się kwitnące krzewy, wodospady oraz wiele historycznych obiektów kulturowych i przyrodniczych.

Prairie Creek Redwoods State Park

Prairie Creek Redwoods State Park znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części Kalifornii, między Crescent City i Eureka. Park oferuje wszystko, od plaż po otwarte łąki, a nawet jest zamieszkały przez stada łosi Roosevelta. Las w tym parku jest pełen nadmorskich sekwoi, stojących wysoko i majestatycznie. Kanion Paproci w parku jest popularnym celem odwiedzających gdyż służył jako tło w filmie Park Jurajski. Na terenie parku można również znaleźć wiele kempingów, malowniczych tras, mnóstwo szlaków turystycznych i 19-kilometrową pętlę rowerową.

Angeles National Forest

Położony około 50 mil na północny wschód od Los Angeles, rozległy Angeles National Forest (część amerykańskiego systemu Lasów Narodowych) zawiera ponad 700 000 akrów chronionych lasów, które porastają góry San Gabriel i Sierra Pelona. Istnieje tutaj wiele opcji biwakowania na lokalnych kempingach, takich jak Buckthorn Campground, Horse Flats Campground i Crystal Lake Campground. Znajdują się tu świetne tereny na wędrówki, pikniki i ogniska. Wędrówka po Angeles National Forest oferuje wiele uroczych wycieczek jednodniowych, takich jak szlak Burkhardta do wodospadu Cooper Canyon i słynny szlak Pacific Crest. A dzięki wszelkim aktywnościom, basenom, możliwości jazdy konnej i nie tylko, Angeles National Forest jest doskonałym miejscem na wszelkiego rodzaju wyprawy na łono natury i rozrywkę wśród przyrody na świeżym powietrzu.

San Bernardino Forest

Piękny las San Bernardino znajduje się na zachód od Parku Lasu Narodowego Angeles i jest nieco większym parkiem. Zajmując ponad 800 000 akrów w górach San Bernardino, San Jacinto i Santa Rosa, San Bernardino oferuje mnóstwo rozrywek i zabawy na łonie przyrody dla całej rodziny. Entuzjaści wodospadów pokochają Big Falls i Bonita Falls, najwyższe wodospady w południowej Kalifornii. A ci, którzy lubią pływać, mogą również popływać w gorących źródłach Deep Creek, wyjątkowym, miejscu, do którego można dojść wędrując wzdłuż Freedom Trail.

San Bernardino jest również miejscem gdzie znajduje się wiele malowniczych kempingów, w tym Boulder Basin Campground na 7700 stóp, z wspaniałymi widokami i gigantycznymi głazami dla turystów, którzy mają ochotę wspiąć się na szczyt pętli kempingowej. Krótka wędrówka z dala od kempingu prowadzi do pobliskiego punktu widokowego Black Mountain Fire, który zapewnia 360-stopniowy  widok na oszałamiające pasmo górskie. A dla wczasowiczów, którzy wolą dostęp do jeziora, kemping Serrano w pobliżu jeziora Big Bear jest idealnym miejscem dla rodzin i turystów szukających wędkarstwa, pływania i łatwych wycieczek.

Los Padres National Forest

Rozciągający się na 2 000 000 akrów Los Padres National Forest jest największym z nich i biegnie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku na północny wschód od Los Angeles, od Santa Barbara do San Luis Obispo. Widoki na wybrzeże i wspaniała roślinność są głównymi atrakcjami tego ogromnego lasu, Znajduje się tu popularny kemping Kirk Creek, który jest położony na wysokim urwisku nad oceanem, skąd roztaczają się fantastyczne widoki na Pacyfik. Dla tych, którzy chcą odkryć niesamowitą gamę roślinności i dzikiej przyrody w lesie, szlak przyrodniczy Wheeler Gorge w pobliżu kempingu Wheeler Gorge to doskonały wybór na leśną przygodę, aby odpocząć po długim tygodniu spędzonym w mieście. Gorące źródła Big Caliente to ulubione miejsce do kąpieli i relaksu w tym malowniczym lesie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena