Ostróda jest jednym z najciekawszych miast w województwie warmińsko - mazurskim. Chociaż jak wiadomo Mazury w ogóle są całe ciekawe i warto tu przyjechać, pozwiedzać i odpocząć nad jeziorami. Popatrzmy co ciekawego ma dla Was Ostróda z długą historią sięgającą roku 1329 kiedy to zostały nadane prawa miejskie.

Data dodania: 2022-06-15

Wyświetleń: 336

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wakacje w Ostródzie - ciekawa propozycja

Atrakcje turystyczne w Ostródzie

Jeżeli chcecie dokładnie poznać wszystkie ciekawostki Ostródy i jej najbliższej okolicy najlepiej kupić dokładną mapę albo wstąpić do miejscowego Centrum Informacji Turystycznej. Gdyby jednak ktoś już teraz chciał wiedzieć czy warto się tam wybrać podpowiadamy, że miasto położone jest pięknie nad pięcioma jeziorami, z których najbardziej znane jest Jezioro Drwęckie. Dzięki temu w ciepłe dni można potaplać się w na strzeżonym kąpielisku, skorzystać w wyciągu nart wodnych, popływać żaglówką, łódką, kajakiem, ewentualnie opalać się na plaży.

Jeżeli ktoś od leżenia na plaży woli zwiedzanie zabytków to polecamy przede wszystkim tutejszy zamek krzyżacki - jeden z wielu, jakie na Mazurach są pamiątką po dawnych, średniowiecznych czasach. Wewnątrz tego zamku znajdziecie muzeum, które warto zaliczyć we czwartek bowiem w ten dzień tygodnia zwiedzanie jest bezpłatne. Na chętnych czeka także Żegluga Ostródzko - Elbląska oferująca rejsy po jeziorze albo też wycieczkę Kanałem Elbląskim. Jest to wyprawa na wiele godzin trzeba wiec zarezerwować sobie czas.

Na spacer zapraszają miejscowa promenada i molo - jedno z największych śródlądowych w Polsce. Spośród zabytków sakralnych na wyróżnienie zasługuje neogotycki kościół Niepokalanego Poczęcia N.M.P i kościół protestancki, na którego wieżę można wejść ale tylko w soboty sezonu letniego. Gdyby ktoś chciał popatrzeć na całą okolicę z góry w innym dniu to warto też wybrać się na taras widokowy Wieży Bismarcka. W centrum miasta jest sporo innych ciekawych zabytków. Nie wszystkie można zwiedzać od środka, ale warto je zobaczyć chociażby od zewnątrz.

Co jeszcze warto wiedzieć o Ostródzie?

Miasto jest siedzibą powiatu. Leży w historycznych Prusach Górnych na Pojezierzu Iławskim. Na stałe żyje tu około 33 tysiące mieszańców. Przepływa tędy rzeka Drwęca. W ciągu wieków często okolice te przechodziły na przemian pod władanie Krzyżaków i królów polskich. Wspomniany wyżej zamek krzyżacki był kilkukrotnie niszczony. Ostatnia jego odbudowa miała miejsce w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Pamiątką po dawnych wiekach są także fragmenty dawnych murów miejskich. Raz po raz odbywają się tu imprezy kulturalne. Do najbardziej znanych należy Ostróda Reagge Festiwal.

Hotel w Ostródzie - czyli gdzie tu spać?

Ostróda jest miastem popularnym pod względem turystycznym dlatego też wybór miejsc noclegowych jest dość szeroki. Kiedy my wybieraliśmy się w tamte strony wspomogliśmy się jedną z wyszukiwarek. Po wpisaniu fraz "hotel Ostróda" albo też odwrotnie "Ostróda hotel" ukazało nam się do wyboru sporo propozycji. Zależało nam aby było komfortowo i niezbyt drogo jednocześnie. Najbardziej spodobała nam się oferta jaką znaleźliśmy pod adresem http://hoteldompoloniiostroda.pl/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena