W tłocznej i gwarnej w sezonie letnim miejsowości próżno się doszukiwać niewielkiej rybackiej wioski, jaką była Krynica Morska niegdyś. Jakie atrakcje oferuje ten popularny kurort?

Data dodania: 2014-10-23

Wyświetleń: 1813

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla miłośników natury:

Wielbłądzi Garb - wzniesienie, które było niegdyś wydmą, w chwili obecnej pokryte dosyć gęstym lasem. Znajduje się ono poza zabudową miasteczka, można się do niego dostać idąc lub jadąc wzdłuż głównej drogi, wiodącej przez Mierzeję Wiślaną. Można też dotreć tam wzdłuż żółtego szlaku pieszego. Na szczyt prowadzi łatwa do pokonania i dobrze oznakowana ścieżka, a po dotarciu na sam wierzchołek można wspiąć się jeszcze na wieżę widokową, skąd można podziwiać zarówno szerokie przestrzenie Morza Bałtyckiego, jak i Zalew Wiślany.

Rezerwat "Buki Mierzei Wiślanej" znajduje się w zachodniej części Krynicy Morskiej i obejmuje starodrzew bukowy oraz towarzyszące mu zbiorowiska roślinności leśnej.

Architektura:

Latarnia morska w Krynicy Morskiej liczy sobie ponad 26 metrów i jest udostępniona do zwiedzania. Po ich pokonaniu naszym oczom ukaże się zapierający dech w piersiach widok na Bałtyk oraz Zalew Wiślany.

W centrum miasteczka można zobaczyć kilka przykładów zabytkowej architektury letniskowej – nie jest ich jednak zbyt wiele, przeważa zabudowa stosunkowo nowa.

Atrakcje dla dzieci (i nie tylko):

Port w Krynicy Morskiej oferuje w sezonie letnim rejsy po Zalewie Wiślanym oraz do Fromborka. W tym drugim przypadku, oprócz podziwiania malowniczych widoków z pokładu statku, czeka nas zwiedzanie zabytkowego miasteczka.

Z innych – typowych dla położonych nad Bałtykiem polskich miejscowości – atrakcji dla dzieci można wymienić:

  • Lunapark (w ofercie m.in karuzele, samochodziki, "pajączki");

  • dziecięcą kolejkę;

  • profesjonalny plac zabaw (z dmuchanymi zamkami, basenami pełnymi piłeczek).

Największą jednak atrakją Krynicy Morskiej, zarówno dla starszych jak i młodszych, jest jednak szeroka i piaszczysta plaża.  W sezonie letnim kusi słońce, woda i piasek, poza sezonem - zdrowe powietrze, malownicze widoki  pustych niemal plaż oraz ... bursztyn. 

Mierzeja Wiślana znana jest z obfitego występowania "złota północy", w pobliskim Jantarze odbywa się zresztą co roku konkurs poławiania tego cennego surowca. Również w okolicach Krynicy Morskiej nie ma problemówze znalezieniem cennych bryłek jantaru, szczególnie po jesiennych i zimowych sztormach. Do Krynicy Morskiej warto się więc wybrać nie tylko latem!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena