Przeziębienie jest bardzo często występujacym stanem chorobowym. Medycyna konwencjonalna leczy je zawsze tak samo, nie biorąc pod uwagę czynnika patogennego, który je wywołał.

Data dodania: 2011-01-03

Wyświetleń: 6084

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Medycyna chińska, która ma historię siegającą 5 tysięcy lat, rozróżnia 2 stany przeziębienia o różnym mechanizmie powstawania czy, co za tym idzie też leczenia.

Pierwszym jest przeziębienie z tzw. "zimnego wiatru". Towarzyszą temu nastepujące objawy:

-uczucie zimna,

-dreszcze,

-ból tylnej części głowy,

-wodnisty katar,

-częste oddawanie jasnego moczu,

-niska gorączka lub jej brak,

-biały osad na języku.

Aby wyleczyć ten rodzaj przeiebienia-należy organizm rozgrzać i wypocic się. Powinno się leżeć w łóżku, nacierać klatkę piersiową, plecy oraz stopy np.smalcem gęsim z kamforą lub inną maścią rozgrzewającą. Chory powinien dostawać do picia herbaty rozgrzewające organizm np. z imbiru i goździków lub lipy i bzu czarnego. Nie powinno się podawać cytrusów czy jogurtów, ponieważ one wychładzają organizm i utrudniają leczenie.

Drugim rodzajem przeziębienia jest przeziębienie z tzw. "gorącego wiatru". Charakteryzuje się ono następującymi objawami:

-wyższą gorączką,

-mogą też być dreszcze,

-rozpalenie ciała i uczucie gorąca,

-suchość w ustach,

-ból gardła,

-zaparcia,

-ból głównie z przodu ciała,

-żółty nalot na języku,

-gęsty katar często ropny.

Ten stan leczymy robiąc choremu zimne okłady na czoło. Należy dostarczyć pokarmów chłodzących np.cytryny i inne owoce cytrusowe, wodę mineralną, herbatę z mięty pieprzowej. Można podawać również jogurty.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena