Tym razem chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na kąpiele nie tylko poprawiające urodę, ale przede wszystkim wspomagające leczenie różnych chorób. Kąpiele te powinny mieć temp.35-37st. i trwać 20-30min.

Data dodania: 2011-01-07

Wyświetleń: 2378

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. 300g kwiatu rumianku zaparzyć w 4l wrzątku i pozostawić na 2 godz. do ostygnięcia. Przecedzić i wlać do wanny. Wskazanie- działa przeciwzapalnie i wzmacniająco, polecana przy bólach w kościach.

2. paczkę siana (może być taka za sklepu zoologicznego) zalać 5l wody i gotować 20min. Przecedzić i wlać do wanny. Wskazanie- reumatyzm, upłwy, osłabienie organizmu.

3. 1/2 otrąb przennych zalać 5l wody wrzątku. Wskazanie- dna moczanowa, gościec.

4. 1kg soli kuchennej rozpuścić w 5l wrzątku. Wskazanie- choroby skóry, reumatyzm.

5. 250g liści szałwi zaparzyć w 5l wrzątku i pozostawić na 2 godz. do naciągnięcia. Wskazanie- niskie ciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, astma, działa przeciwzapalnie i oczyszczająco na stawy.

6. kąpiel mleczna- bardzo dobrze rozgrzewa organizm, szczególnie po chorobie. 2l tłustego mleka, garść macierzanki, garść lipy i garść kwiatu bzu czarnego zagotować, po zagotowaniu gotować jeszcze 10min. Przecedzić i wlać do wanny.

7. 250g koziołka lekarskiego zalać 3l wody i gotować 15min. Kąpiel działa bardzo dobrze przy osłabionych nerwach i przy pobudzeniu i nerwowości.

8. kilka gałązek sosnowych i kilka szyszek jodłowych zalać 5 l wody i gotować 20min. Kąpiel taka jest wskazana przy chorobach nerek i pęcherza moczowego.

Przy wszystkich kąpielach leczniczych zaleca się, aby serce było nad wodą, natomiast nerki- całe zanurzone w wodzie. Wszystkich serdecznie zapraszam do mojej lektury i skorzystania z tych kąpieli w razie swoich potrzeb. Jest to doskonała metoda na wszelkie dolegliwości, zwłaszcza w te zimne i długie wieczory zimowe

Licencja: Creative Commons
4 Ocena