Łuszczyca jest dolegliwością, która powoduje zmiany w wyglądzie skóry. Jej cechą charakterystyczną są czerwone grudki skórne, które zaczynają bardzo intensywnie się łuszczyć. Największy problem z łuszczycą powiązany jest bezpośrednio z estetyką. 

Data dodania: 2017-04-27

Wyświetleń: 6195

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krystyna Dankiewicz - opinia eksperta na temat łuszczycy i ziołolecznictwa

Osoby dotknięte tym schorzeniem zazwyczaj nie odczuwają bólu lub swędzenia. Zmiany towarzyszące łuszczycy są jednak tak widoczne, że powodują dyskomfort psychiczny – ludzie cierpiący na łuszczycę często mają problemy z akceptacją swojego ciała, co negatywnie przekłada się na całe ich życie. Jak leczyć łuszczycę? Istnieje wiele sposobów na zwalczanie tej dolegliwości. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z leczenia farmakologicznego na rzecz naturalnych ziół.

Dlaczego warto leczyć łuszczycę ziołami?

Zwolennicy naturalnych metod leczenia zalecają, żeby osoby chorujące na łuszczycę wykorzystały cenne właściwości ziół zanim podejmą leczenie farmakologiczne. Często zdarza się, że zioła działają lepiej od popularnych leków. Wynika to z faktu, że jeżeli są one dobrze dobrane i umiejętnie zastosowane, nie powodują efektów ubocznych, które są typowe dla wielu leków. Dla części osób przekonującym argumentem jest fakt, że różne mieszanki ziołowe były stosowane na łuszczycę przez wieki. Jest to wystarczający czas, żeby przekonać się o występowaniu ewentualnych efektów ubocznych. Nowe leki nie dają nam takiej gwarancji.

Jakie zatem zioła będą odpowiednie w profilaktyce łuszczycy? Okazuje się, że istnieje wiele gatunków, które są w stanie załagodzić tę przykrą dolegliwość. Polecane są na przykład lawenda, łopian, mniszek lekarski, wiesiołek, uczep trójlistkowy, a także wiele innych. W zależności od wybranych ziół na łuszczycę możemy stosować je wewnętrznie lub zewnętrznie. Pierwszy sposób zakłada picie naparów z ziół. Drugi to na przykład robienie okładów, przemywanie, kąpiele, smarowanie skóry maściami lub oliwkami ziołowymi. W wielu wypadkach stosowanie terapii ziołowych przynosi bardzo zadowalające efekty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena