Popularny w Polsce były strongmen Mariusz Pudzianowski stanie w najbliższą sobote do walki z olbrzymem Bobem Sappem w Atlas Arenie w Łodzi i będzie walczył o swoje czwarte zwycięstwo w MMA.

Data dodania: 2012-05-11

Wyświetleń: 1398

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mariusz Pudzianowski, który po swojej pierwszej walce z Najmanem  rozbudził wyobraźnię Polaków, a MMA stało sie dzięki niemu bardzo popularne,  w sobotę zmierzy się z Robertem Malcolmem, znanym również  pod pseudonimem Bob Sapp.

"Bestia" z USA sportową karierę zaczynała od futbolu amerykańskiego. W 2001 roku wybrał karierę wrestlera. Roku później, w 2002 roku Sapp związał się kontraktem z organizacją Pride, dla której stoczył trzy pojedynki. Po wygaśnięciu umowy z liderem japońskiego rynku MMA "The Beast" podpisał umowę z federacją FEG, dla której toczył pojedynki na zasadach K-1 i MMA.

Mariusz dotychczas stoczył 6 walk - 3 wygrane i 2 przegrane. Ostania walka z Jamesem  Thompsonem została unieważniona po pomyłce sędziego, który postanowił przyznać wygraną Mariuszowi. Gala odbędzie się w Łodzi w Atlas Arenie. Potyczkę obydwu panów można będzie zobaczyć w telewizji Polsat, Polsat Sport a także specialnej transmisji w Internecie.

Nowością dla fanów, a może fanek MMA, będą walki kobiet...  Dodatkowo gale uzupełniać będzie walka Mamed Chalidow - Rodney Wallace. Przypomnijmy, że Mamed Chalidow jest najlepszym zawodnikiem wagi średniej w Europie, a 12 maja  zrówna się z ilością walk na galach KSW z dotychczasowym rekordzistą Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim, który stoczył  dwanaście walk i jest to rekord  pod względem ilości stoczonych walk w Polsce.

Gala rozpocznie sie o godzinie 20.00  i planowo trwać będzie do północy.

Licencja: Creative Commons