Każdy z nas choruje i - choćbyśmy nie wiem jak się starali - każdy z będzie zmuszony spędzic klilka dni w łóżku. W tym względzie sie nie różnimy. Są jednak różne drogi postępowania z chorobą, możemy chwycić za medycynę farmacekologiczną, a możemy zastosować sie do metod naszych babć i spróbować medycyny naturalnej.

Data dodania: 2011-11-03

Wyświetleń: 1728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Medycyna naturalna rozwijała się przez lata – któż z nas nie łykał jakichś magicznych mieszanek przygotowywanych nam przez babcię. Co prawda czasy się nieco zmieniły ale cały czas istnieje wiele domowych sposobów, które mają za zdanie poprawić stan naszego zdrowia bądź też uchronić nas od choroby. Nawet zwykłe herbaty czarne, bądź herbata chińska mogą nam pomóc – jak? Wszystko zależy od sposobu w jaki zostaną nam podane.

Jak każdy wie herbata może mieć właściwości lecznicze. Wiadomo że za jej pomocą nie pozbędziemy się poważnych dolegliwości ale takie drobnostki jak przeziębienie powinny ustąpić pod jej naporem. Ważne jest jednak aby pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie – herbatę pijemy tylko ciepłą. Nie powinniśmy też pić wrzątku, gdyż amerykańscy naukowcy wykryli niedawno bliska korelację pomiędzy rakiem krtani a piciem gorących napoi. Szkodliwa jest niestety także herbata odstana. Bowiem herbata która jest długo zaparzona i czeka na konsumpcję, zaczyna proces uwalniania garbników i innych substancji rakotwórczych. Dlatego gdy mamy ochotę na pyszną i orzeźwiająca herbatę latem – powinniśmy ją zaparzyć – oddzielić napój od fusów i dołożyć kostek lodu do napoju, wrzucić do niego listki mięty i zakropić cytryną. Wbrew pozorom taka chłodna i zimna herbata przygotowana według tego przepisu przydaje się w stanach zapalnych – skutecznie zbijając gorączkę i nawadniając organizm.

Poza tym w momencie gdy jesteśmy osłabieni powinniśmy dokładnie myć wszystkie akcesoria do herbaty tak, aby nie być narażonymi na działanie szkodliwych mikroorganizmów. Wtedy będziemy mieć pewność, że to co robimy ma sens i nie będziemy w kółko chorować ani my, ani członkowie naszego gospodarstwa domowego.

Dlatego warto podsumować pozytywne właściwości herbaty w sposób dwojaki: Herbata ciepła rozgrzeje nasz organizm jeżeli czujemy zimno, rozgrzeje układ krwionośny, przyśpieszy produkcje przeciwciał. Zaś gdy gorączka niebezpiecznie zbliża się do górnej granicy, warto sporządzić mrożony napar, obficie wycisnąć do niego cytrynę, posłodzić miodem i podać taki napój schorowanemu który na pewno podziękuje nam ciepłym uśmiechem i uczuciem ulgi

Licencja: Creative Commons