Jest ich dużo, mają różne działanie, jednak jedną cechę wspólną. Zioła na potencję pomagają zachować pełną sprawność organizmu. Jakie są najpopularniejsze?

Data dodania: 2010-08-20

Wyświetleń: 5827

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Temat może wydawać się śmieszny, ale dla wielu wcale takim nie jest. Obniżona potencja może być problemem, z którym wielu mężczyznom ciężko jest sobie poradzić. Dla niektórych rozwiązaniem mogą być więc zioła na potencję, tym bardziej interesujące, że z reguły wpływające także na inne obszary funkcjonowania organizmu.

Zioła prosto z trawnika

Zwykle zioła na potencję są mieszanką różnych roślin, znanych zresztą od dawna i niekoniecznie kojarzonych z tematyką zdrowotną. Przykładem może być wyciąg z korzenia pokrzywy. Pokrzywa, roślina, która traktowana jest jako chwast potrzebna jest bowiem nie tylko niektórym gatunkom motyli (np. rusałce ceik), ale też ludziom. Spośród szerokiego spektrum chorób leczonych za pomocą pokrzywy warto wymienić stany zapalne dróg moczowych, cukrzycę czy pielęgnację wrzodów. A także pomoc w przywracaniu potencji. Wyciąg z korzenia pokrzywy działa wielokierunkowo – przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki, zapobiega nowotworom. owiedziono, iż łączenie wyciągów z pokrzywy i palmy sabalowej wzmaga ich korzystny wpływ na układ moczowo-płciowy. W przypadku przywracania potencji kuracja ziołowa powinna trwać minimum 6-9 miesięcy. Dopiero wówczas może przynieść trwały efekt.

Kolejnym ziołem, które przeciętnemu Kowalskiemu trudno podejrzewać o działania lecznice jest dynia, a dokładnie jej nasiona. Wykazują one działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, wpływają na zwiększenie wolnej frakcji testosteronu. W sam raz zioła na potencję, można by powiedzieć. Z nasion dyni produkowany jest olej, który cieszy się sporym powodzeniem w terapii ziołowej.

Prosto z Afryki, prosto z Ameryki

Znacznie bardziej egzotyczną rośliną wykorzystywaną w przywracaniu potencji jest kora śliwy afrykańskiej. Uprawiana jest w niektórych regionach Afryki subsaharyjskiej oraz na wyspach wokół tego kontynentu, min. na Madagaskarze. Dorosłe drzewa mogą osiągać nawet 25 m wysokości, a owoce znane są ze swoich leczniczych właściwości. Kora tego drzewa ma z kolei działanie przeciwzapalne, działa przeciwobrzękowo, wpływa regenerująco na komórki nabłonka gruczołu krokowego. Zmniejsza nasilenie przykrych objawów towarzyszących przerostowi stercza (trudności w oddawaniu moczu). Jest surowcem wspomagającym wydzielanie męskich hormonów płciowych. Innymi słowy, jest właśnie tą rośliną, którą uznać można za działającą pozytywnie na potencję.

Spośród roślin, które trudno zaliczyć do kategorii zioła na potencję warto wymienić jeszcze jedną. Palma sabalowa z kolei rośnie przede wszystkim w Ameryce Północnej. W Stanach Zjednoczonych spotkać ją można na terenie Oklahomy, Alabamy czy Missisipi. Charakterystyczną cechą tej palmy jest jej krzaczasty wygląd. Z reguły jej wysokość nie przekracza 2 m, a szerokość 1 m. Ma bardzo krótki pęd, który nie wyrasta ponad ziemię, lub wyrasta bardzo niewiele. Na jego szczycie wyrasta pióropusz liści. Liście są sztywne, zielone lub niebieskozielone i podzielone na taśmowate listki. Powyżej liści wyrastają wiechy, na których pojawiają się owoce. I właśnie owoce są tym elementem, który ma działanie lecznicze. Działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Oprócz potencji, owoce tej palmy wspomagają terapię łysienia androgenowego.

Preparaty zawierające opisane powyżej składniki stosowane są przede wszystkim w leczeniu układu moczowo-płciowego. To właśnie ten układ odpowiedzialny jest za potencję. Zioła na potencję wykorzystuje się także w profilaktyce. Używane są przede wszystkim do zapobiegania przerostu gruczołu krokowego, co jest właśnie częstą przyczyną impotencji. Warto jednak pamiętać, że żadne zioła nie zastąpią zdrowego trybu życia. Tylko w ten sposób można zbliżyć się do pewności, że potencja utrzyma się przez długie lata. Kto nie uprawia sportu i źle się odżywia może mieć problem niezależnie od tego, po jakie zioła na potencję sięgnie.


Licencja: Creative Commons