Na rynku farmaceutycznym znajdziemy dzisiątki preparatów stworzonych do walki ze zwyrodnieniami stawów, w końcu problem dotyka bardzo wielu osób. Medycyna ajurwedyjska pokazuje jednak, że z reumatyzmem można skutecznie walczyć, wykorzystując jedynie siłę naturalnych składników!

Data dodania: 2016-08-29

Wyświetleń: 2373

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Naturalna terapia ajurwedyjska w walce z bólem stawów i reumatyzmem

Dla tych, którzy z ajurweda nie mieli jeszcze styczności, krótkie przypomnienie definicji terminu. Ajurweda to tradycyjna, hinduska medycyna naturalna, której korzenie sięgają prawie pięć tysięcy lat wstecz. Trudno o niej mówić,  że jest jedynie medycyną alternatywną - to kompletny systemem leczniczy i zarazem filozofia życia. Żyjąc według zasad ajurwedy przede wszystkim dbamy o dietę, nie tylko leczymy, ale też zapobiegamy przeróżnym dolegliwościom. Skupiamy się nie tylko na zdrowym ciele, dążymy również do duchowej harmonii. Ajurweda pokazuje nam, że jesteśmy w dużym stopniu odpowiedzialni za własne zdrowie.

Jak zatem wykorzystać dobrodziejstwa medycyny ajurwedyjskiej w walce ze zmianami chorobowymi w stawach i kościach? Takim dolegliwościom towarzyszą uciążliwe objawy bólowe, a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do ograniczenia ruchomości stawów, a nawet ich całkowitego usztywnienia. Ajurweda ma jednak swoją odpowiedź na problem niekorzystnych zmian reumatycznych  - Salaj Guggal, czyli ziołowa mieszanka do zadań specjalnych!

Salai Guggal to pradawna receptura ajurwedysjka, którą medycy ajurwedysjcy stworzyli do walki z bólem narządów ruchu. Jest mieszanką ziół i roślin o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W skład tradycyjnej mieszanki wchodzą żywica kadzidłowca, nasiona kozieradki pospolitej, korzeń witanii, kłącze kurkumy, kłącze imbiru zwyczajnego oraz bulwa czosnku pospolitego.

Regularne przyjmowanie takiej mieszanki pozwala utrzymać dobry stan zdrowia do późnego wieku i przede wszystkim przyspiesza leczenie i regenerację objętej stanem zapalnym tkanki łącznej.

Mieszanka swoje lecznicze działanie na stawy zawdzięcza przede wszystkim żywicy kadzidłowca. Roślina jest od wieków stosowana w medycynie ajurwedysjkiej jako remedium w zwalczaniu stanów zapalnych stawów i kości oraz kręgosłupa. Boswellia (rodzima nazwa rośliny) jest też doskonałym naturalnym składnikiem odżywczym dla sportowców. Nie ważne czy sport uprawiasz hobbystycznie czy wyczynowo – Twoje stawy narażone są na ciągłe nadwyrężenia. A jeśli nie chcesz truć wątroby chemicznymi preparatami, z ajurwedą zadbasz o nie w zgodzie z naturą.

Jakie główne korzyści dla organizmu wykazuje Salai Guggal? Przede wszystkim wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Wspiera i odżywia narządy ruchu i działa przeciwbólowo. Mieszanka sprawdzi się również jako preparat zmniejszający obrzęki i opuchlizny. Salai Guggal regeneruje uszkodzone naczynia krwionośne, tym samym ułatwiając dopływ krwi do zaognionych stawów i tkanek. Unikatowa mieszanka nie tylko wspomaga leczenie zapalenia stawów, ale również zapobiega niepożądanym procesom zwyrodnieniowym w tkance chrzęstnej.

Stosowanie ajurwedysjkich ziół zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na reumatyzm. Kuracja wzmacnia stawy i poprawia ich mobilność. Mieszanka będzie też doskonałym uzupełnieniem diety sportowców oraz osób aktywnych. Wzmaga krążenie w chrząstce, by ta otrzymywała więcej krwi, a tym samym była lepiej odżywiona, co zapobiega urazom i bólom. Dodatkowo poszczególne składniki ajurwedyjskiego leku obniżają poziom cholersterolu i eliminują wszelkie stany zapalne organizmu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena