Czym są rozstępy i jak powstają? Jak sprawić, by stały się mniej widoczne? Jak zadbać o skórę, na której tworzą się rozstępy? Polecamy proste receptury na domowe kosmetyki, dzięki którym twoja skóra będzie głęboko odżywiona i zregenerowana. 

Data dodania: 2016-02-03

Wyświetleń: 1822

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zapobiegać rozstępom- kosmetyki które zrobisz samodzielnie.

Rozstępy mają kształt falisty, często bywają lekko połyskliwe. Rozstępy to pręgi, które pojawiają się na pośladkach, piersiach, brzuchu, udach. Mogą powstać podczas ciąży lub wtedy gdy przytyjesz 10-15 kg w ciągu kilku lat. Rozstępy pojawiają się wówczas, kiedy podskórne włókna ulegają naderwaniu lub rozciągnięciu. Kiedy już powstaną, zazwyczaj są trwałe – jednak odpowiednia pielęgnacja skóry sprawia, że stają się mniej widoczne.

Kluczem do zmniejszenia ryzyka ich wystąpienia, zwłaszcza podczas ciąży – jest duża troska o skórę. Warto sięgnąć po dobroczynne dla skóry masła lub maści, które odżywiają, nawilżają i koją. Koniecznie aplikuj je bezpośrednio po kąpieli, kiedy skóra jest najbardziej narażona na wysuszenie. Nie zapominaj też o nawilżaniu od wewnątrz. Pij dużo wody i herbat ziołowych niezawierających kofeiny.

Polecamy przepis na znakomicie regenerujące lawendowe masło do ciała.

 Lawendowe masło do ciała

To łatwe do zrobienia masło bardzo skutecznie łagodzi i koi skórę, pięknie pachnie, zapobiega powstawaniu rozstępów na brzuchu, udach i pośladkach.

Co będzie potrzebne? 3-4 łyżki stołowe bazowej oliwy extra virgin, oleju z orzechów makadamia, awokado, jojoby, sezamu lub soi (jeśli chcesz, aby preparat miał luźniejszą konsystencję, użyj więcej). A ponadto: 1 łyżka stołowa wosku pszczelego oraz 20-30 kropli lawendowego olejku eterycznego.

Z podanej ilości składników przygotujesz około 1/4 szklanki lawendowego masła.

Masło do ciała zalecamy do: ciążowego brzucha, piersi i pośladków, suchej skóry i ciała z nadwagą. Zastosowanie: 2 razy dziennie lub w razie potrzeby.

Czas przygotowania to około 15 minut plus 20 minut na zastygnięcie.

W małym rondelku na niewielkim ogniu połącz olej bazowy i wosk pszczeli i ostrożnie je podgrzewaj, aż wosk pszczeli się roztopi. Zestaw z ognia i dodaj olejek eteryczny. Olejku lawendowego można bezpiecznie używać w ciąży, jeśli zatem chcesz, aby kosmetyk miał mocny zapach i silniejsze właściwości lecznicze, dodaj 30 kropli.

Wymieszaj. Przelej do pojemniczka, przykryj ręcznikiem papierowym i odczekaj około 20 minut, aż preparat się wystudzi, a następnie zamknij pojemnik.

Masła nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu 6 miesięcy, aby zachował świeżość i właściwości. Najlepiej przechowywać go w szklanym lub plastikowym słoiku.

Jak stosować? Nabierz palcem dużą ilość maści i wmasuj całość w brzuch, posmaruj też piersi, pośladki i uda. Stosuj dwa razy dziennie lub zawsze wtedy gdy zajdzie potrzeba.

 Opracowanie na podstawie:

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena