Dla niektórych montaż anteny telewizyjnej może się wydawać prostą sprawą. Jednak w niektórych przypadkach sprawa nie jest wcale taka prosta. Jaką antena będzie najlepszym wyborem? Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek.

Data dodania: 2019-08-22

Wyświetleń: 3094

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Profesjonalny montaż anten

Jaką antenę wybrać?

Kiedy montujemy już wybraną antenę satelitarną, należy pamiętać o zachowaniu najwyższych standardów i bezpieczeństwa. Odpowiednia antena da nam gwarancję prawidłowego sygnału. W internecie warto zaopatrzyć się w specjalny sprzęt do pomiaru jakości sygnału. Spośród szerokiej oferty anten, przewodów, mocowań czy konwerterów trudno czasami w szybki i łatwy sposób znaleźć odpowiednie urządzenie.

Jakie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie. Pierwszą z nich jest telewizja satelitarna. Daje ona możliwość poszerzania horyzontów i oglądania wielu zagranicznych kanałów, które nadawane są praktycznie z każdej części świata. Aby, było to możliwe, należy zakupić antenę satelitarną i inne akcesoria umożliwiające odbiór. Dobrze działająca instalacja antenowa to nie lada sztuka, stąd też warto ją przemyśleć. Podstawowym urządzeniem do odbioru telewizji są anteny satelitarne offsetowe zwane inaczej talerzami lub czaszami, jak również mobilne anteny satelitarne.

Pierwsze z nich montowane są na stałe. Składają się z czasz, w których ogniskach znajdują się konwerter satelitarny. Mobilne anteny można podzielić na offsetowe o niewielkim rozmiarze około 45cm oraz panelowe. Są one stosunkowe proste w montażu i niewielkich rozmiarów, dzięki czemu sprawdzą się bardzo dobrze np. na kempingu.

Wybierając antenę warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. Im większa antena, tym moc i jakość sygnału są lepsze oraz łatwiej ją ustawić. Warto pamiętać, że minimalny rozmiar, który umożliwia stabilny odbiór kanałów w rozdzielczości HD to 80cm.

Przy kompletowaniu elementów instalacji należy zaopatrzyć się w konwerter satelitarny, uchwyty do anten, maszty antenowe oraz wszelkiego rodzaju akcesoria do anten satelitarnych, takie jak kabel antenowy czy wtyki.

Co jeżeli zadanie nas przerasta?

Jeżeli mieszkacie na terenie Wrocławia lub okolic i chcecie odnaleźć fachową pomoc w zakresie doradztwa idealnej anteny i montażu, warto zainteresować się firmą Celtron. Anteny ustawiane są w domach jednorodzinnych, segmentach, kamienicach, blokach mieszkalnych budynkach firmowych.

Wykonywane są również prace serwisowe, związane z ustawianiem oraz naprawą anten. Dodatkowo firma służy pomocą w wyborze optymalnego operatora platformy satelitarnej, a także wykonują podłączenie oraz konfigurację każdego sprzętu RTV. W razie potrzeby udziela również klientowi szkolenia z obsługi dekodera oraz wybranych funkcji TV. Posiada również profesjonalny sprzęt do pomiaru sygnału, a także kalibracji anteny, przez co uzyskiwane są dokładne ustawienia, które zapewniają maksymalną jakość oraz siłę odbieranego sygnału. Anteny są montowane we wskazanym przez klienta miejscu, może to być taras, dach, komin lub elewacja.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena