Chcąc skorzystać z obrazu w najwyższej jakości, klienci często szukają monitorów obsługujących standard 4K i 5K. Sama rozdzielczość to jednak nie wszystko. Żeby obraz wyglądał dobrze nawet w trakcie dynamicznej rozgrywki, niezbędne są także inne rozwiązania. Modele, które łączą wysoką jakość obrazu z nowoczesnymi technologiami, można znaleźć w ofercie Samsunga.

Data dodania: 2022-01-25

Wyświetleń: 604

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybierz monitor 27 cali zakrzywiony i ciesz się świetnymi wrażeniami z gier i filmów

Monitor 27 cali zakrzywiony – jak wybrać odpowiedni model?

Przekątna ekranu powinna być wybrana przede wszystkim pod kątem odległości użytkownika od monitora, jednak w przypadku rozdzielczości niemal zawsze warto postawić na jak największą wartość. Aby móc czerpać pełną satysfakcję z oglądania filmów i grania w nowe tytuły, warto wybrać monitory z obsługą standardu 4K lub nawet 5K. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości wszystkie detale zostaną przedstawione z odpowiednią wiernością, co pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w treści prezentowane na ekranie. Jest to również dobre rozwiązanie pod względem pracy na monitorze – więcej dostępnej przestrzeni pozwala wykonywać wiele zadań jednocześnie, zwiększając tym samym efektywność.

WQHD i Ultra WQHD – rozdzielczość, na którą warto się zdecydować

Skrót WQHD to aż 70% więcej pikseli niż w przypadku Full HD. Rozdzielczość tego typu monitorów wynosi 2 560 × 1 440 pikseli, podczas gdy wariant z dopiskiem Ultra to rozwiązanie dostępne w ultraszerokich wyświetlaczach – ich rozdzielczość to aż 3 440 × 1 440. Jednym z modeli oferujących ten standard jest Samsung S34J550 z ekranem o przekątnej 34”. Proporcje obrazu tego monitora wynoszą 21:9, dzięki czemu multitasking nie będzie stanowił problemu, a wrażenia z gier i filmów będą stać na bardzo wysokim poziomie.

Dodatkowo znajdziemy tutaj nowoczesne technologie, które umożliwiają między innymi jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł. Ta funkcja jest dostępna w dwóch wariantach – Picture-by-Picture (treści obok siebie w oryginalnej rozdzielczości) oraz Picture-in-Picture (opcja zmiany wielkości okna z obrazem z drugiego źródła). Specyfikację urządzenia uzupełniają opcje takie jak tryb Eye Saver oraz Flicker Free, które pozwalają zadbać o wzrok w przypadku długiego korzystania z monitora. Pierwsza z nich redukuje emisję światła niebieskiego, które zaburza rytm dobowy i prowadzi do większego zmęczenia oczu. Druga z kolei pozwala zmniejszyć migotanie obrazu, które również wpływa na obciążenie wzroku. Technologia AMD FreeSync pozwala natomiast utrzymać synchronizację z kartą graficzną, by zniwelować zakłócenia w przekazywaniu obrazu.

Monitor 27 cali – zakrzywiony ekran pozwala na jeszcze lepsze wrażenia

Aby móc cieszyć się świetnymi doznaniami z filmów, gier lub seriali, warto postawić na odpowiedni monitor 27 cali. Zakrzywiony ekran w modelu Samsung LC27RG50 sprawia, że użytkownik może poczuć się tak, jakby sam znajdował się w centrum akcji. Rozdzielczość wynosi 1 920 na 1 080 pikseli, z kolei częstotliwość odświeżania ekranu to aż 240 Hz, co pozwala osiągnąć niezwykłą płynność w grach. Pełną specyfikację można znaleźć na stronie producenta.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena