Drukarka to urządzenie, które może się przydać w każdej chwili. Jest niezastąpiona w biurach i każdej firmie. Przydaje się także w domu, i to bardzo często. Dlatego też produkty te należą do jednych z najczęściej sprzedawanych zaraz obok komputerów i laptopów.

Data dodania: 2011-02-10

Wyświetleń: 2218

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu ludzi decyduje się na zakup drukarki często właśnie przy zakupie komputera. Nie każdy zastanawia się przy zakupie jakie są koszty eksploatacji drukarki i nie każdy wie, że czasami zakup oryginalnych tuszy jest droższy niż sama drukarka.

Naprzeciw tym problemom wyszły firmy oferujące tusze zamienne, które bardzo dobrze sprawdzają się w każdym rodzaju drukarek. Dziś tusze kupimy niemalże do każdego modelu i każdej wersji drukarki. Dostępne są zamienniki do drukarek igłowych, zamienniki do drukarek laserowych czy wreszcie zamienniki do drukarek atramentowych. To te ostatnie modele są najbardziej popularne i najczęściej sprzedawane. Jak się okazuje zamienniki do drukarki mogą być kilka razy tańsze niż tusze oryginalne. Nie dziwi więc fakt, że ludzie o wiele częściej je kupują. Nie każdego stać na zakupienie sobie tuszu, który stanowi połowę wartości zakupionej drukarki. Dlatego tak dobrą alternatywą są zamienne tusze do drukarek.

Wśród ekspertów, przeważnie pracujących dla wielkich firm produkujących drukarki, panuje opinia, że tusze zamienniki są o wiele mniej wydajne i mogą także uszkodzić głowicę drukarki. Nie jest to prawdą. Wszytko to ma na celu lobbowanie oryginalnych produktów i zachęcanie do ich kupowania. Wśród osób, które używają zamienników panuje wręcz przekonanie, że taki tusz wcale nie musi być groszy, ani mniej wydajny. Czasami da się zauważyć gorszą jakość wydruku (ale to tylko przy tych „niemarkowych” - chińskich, które kosztują po max kilkanaście złotych za komplet). Jednak samo drukowanie jest o wiele tańsze dlatego też można sobie pozwolić na częstsze użytkowanie drukarki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena