Wiele osób zadaje sobie takie same pytania. Jaką drukarkę wybrać? Czym kierować się podczas zakupu? Czy opłaca się kupować drukarki tańszych firm i czy ewentualne koszty zakupu tuszy nie będą w jakimkolwiek stopniu uciążliwe? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Data dodania: 2012-09-27

Wyświetleń: 1241

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobór drukarki nie jest wyłącznie kwestią finansową. Nie powinniśmy więc sugerować się wyłącznie ceną, która nie zawsze jest adekwatnym wyznacznikiem. Należy zwracać uwagę również na tusze oraz ewentualne zmiany kartridży. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby związane z drukowaniem oraz to, jak intensywnie drukarka będzie wykorzystywana każdego dnia. Do biur lub urzędów poleca się kupno lepszych drukarek, które dodatkowo pozwalają na kserowanie lub skanowanie drukowanych dokumentów. Drukarki do domu również mogą być wielofunkcyjne. Klienci często stawiają na jakość. Idąc tym tropem i wybierając drukarkę, która bez kłopotu będzie drukować lub nawet skanować zdjęcia w najwyższej rozdzielczości – musimy przygotować się na pokaźny wydatek. Dobra drukarka, która spełnia wymogi fotograficzne, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Oferowane drukarki domowe często są połączeniem skanera, kopiarki i drukarki. Klient, który kupuje sprzęt za dwieście lub trzysta złotych, nie powinien liczyć na najwyższą jakość. Coraz częściej na rynku materiałów eksploatacyjnych pojawiają się nowe firmy, które oferują zamienniki i tusze do drukarek nie pochodzące od samego producenta drukarki.

Czy opłaca się kupować tanie drukarki? Decydujemy się wtedy na niższą jakość. Drukarka tańsza, z niższej półki cenowej, nie musi być wcale gorszą drukarką. Owszem, ona nie wytrzyma intensywnego drukowania lub nie spełni najwyższych wymagań względem jakości druku. Jednak jest idealnym rozwiązaniem dla osoby, która nie drukuje zbyt często i nie zwraca uwagi na jakość. Reasumując – każda grupa odbiorców może znaleźć dla siebie drukarkę, która spełni wszystkie wymagania. Zaczynając od ceny, a na jakości druku oraz na możliwości instalowania zamienników kończąc. Ludzie wybierają drukarki różnych producentów, które pozwalają na instalację tańszych zamienników tuszy. Ceny oryginałów mogą sięgać cen tanich drukarek. To wcale nie oznacza, że kupując nową drukarkę wyswobodzimy się z problemu braku tuszy. Przed zakupem warto również stwierdzić, czy każdy typ drukarki akceptuje tańsze zamienniki lub samodzielne napełnianie pojemników z tuszem. Ciekawostką jest to, że drukarki niektórych firm bardzo często przestają drukować mimo tego, że w pojemniku znajduje się jeszcze tusz. Dlaczego tak się dzieje? Drukarki tej firmy mają wbudowane chipy, które zliczają ilość wydrukowanych stron. Po osiągnięciu określonego limitu drukarka przestaje wykorzystywać pojemnik. Nawet, gdy znajduje się tam tusz – drukarka zastrajkuje. Co zrobić w takiej sytuacji? Jedynym wyjściem jest wyzerowanie wartości, która zlicza wszystkie strony wydrukowane przez użytkownika. Takie rozwiązanie wymaga ingerencji w ustawienia drukarki oraz programowe ustawienia chipów. Bez osprzętu i oprogramowania nie da się wyzerować licznika w domowych warunkach.

Licencja: Creative Commons