Ze względu na to, że materiały eksploatacyjne do drukarek są dość drogie, coraz częstszą praktyką staje się używanie dużo tańszych zamienników. Wokół tego tematu nadal krążą jednak spekulacje, a mianowicie, czy na pewno jest to dobre dla samego urządzenia? W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, jaki tusz do drukarki wybrać – oryginał czy zamiennik?

Data dodania: 2022-04-26

Wyświetleń: 250

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki tusz do drukarki – oryginał czy zamiennik?

Jaki tusz do drukarki – oryginał czy zamiennik?

Zanim odpowiemy na pytanie, jaki tusz do drukarki wybrać, warto wytłumaczyć, czym jest oryginał, a czym zamiennik. Otóż wkłady oryginalne to te wypuszczone na rynek przez samego producenta drukarki. W ich przypadku mamy więc pewność co do kompatybilności z danym urządzeniem i niezawodności funkcjonowania. Taki produkt poddawany jest też wielu testom, co przekłada się na wysoką cenę zakupu. W głównej mierze jest ona jednak wynikiem chęci zarobku. Obecnie drukarki są dosyć tanie. Jeśli więc producent chce zarobić, to najlepiej widać to właśnie po cenie wkładów. Tym sposobem im tańsze urządzenie, tym należy się liczyć z wyższymi kosztami eksploatacji.

Zamienniki są dużo tańsze. Często też poszczycić się mogą zwiększoną wydajnością. Co więcej, mogą dać taką samą jak oryginał jakość wydruku. Nic więc dziwnego, że zyskują coraz więcej zwolenników. W tym wypadku należy jednak zachować ostrożność. Nie każdy zamiennik będzie wart naszej uwagi. Na rynku spotkać można wiele wkładów złej jakości. Odradzamy ich zakup, gdyż może to skutkować nie tylko zmniejszoną wydajnością i gorszą jakością druku, ale niekiedy również awarią drukarki. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia dysz, co może być wynikiem zaschnięcia wkładu. Możliwa jest jednak także usterka w obrębie innych podzespołów.

Podstawa to zamienniki od sprawdzonego dostawcy

Zamienniki nie zawsze muszą być gorsze. Warunek jest jeden – zakup od sprawdzonego dostawcy, który w swojej ofercie posiada produkty wysokiej jakości. Z reguły taki tusz jest przetestowany i nie odbiega jakością od oryginalnego. Zajrzyj np. do e-sklepu tuszezagrosze.pl. Zamienniki, które znajdziesz w jego ofercie, uzyskały liczne certyfikaty jakości. To oznacza, że są niezawodne i zapewniają wysoką jakość druku. Takie wkłady z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Boisz się, że stosując produkt zastępczy, stracisz gwarancję? Według przepisów stosowanie zamienników nie jest podstawą do jej anulowania. Wiemy jednak, że często jest to praktykowane. Należy wówczas powołać się na Dyrektywę Rady 3/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich. 

Jaki zatem tusz do drukarki wybierzesz – oryginał czy zamiennik? Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości i ułatwilismy podjęcie tej decyzji. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena