Czy pandemia i Covid-19 wpłynął na formy spędzania czasu? Czy zmiany spowodowane obostrzeniami i rezygnacją z bliskich kontaktów z innymi ludźmi spowodowały, że więcej czasu spędzamy w domu? Jeśli tak to w jaki sposób?

Data dodania: 2021-10-01

Wyświetleń: 435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

INSPIRACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pokój kinowy

Ostatni rok spowodował sporo zmian i zawirowań na świecie. Nie tylko w kwestiach gospodarczych ale także wpłynął na formy spędzania wolnego czasu. Z racji na ograniczenia spowodowane Covid-19 zmuszeni zostaliśmy do spędzania większej ilości czasu w zamknięciu. To spowodowało, że platformy strumieniowe takie jak Netflix czy HBO Go przeżyły rozkwit i zyskały na swojej popularności.

Część osób poświęciła swój czas na nadrobienie lektur i zatopiła się w czytaniu książek. Druga część z kolei postanowiła odrobić zaległości w filmach i serialach. Z racji na fakt, że kina zostały zamknięte a ilość premier filmowych spadła do minimum. Odkryliśmy na nowo stare dzieła filmowe i otworzyliśmy się na nowe tytuły.

Oglądanie w domowym zaciszu filmów i seriali nabrało nowego smaku. Lepiej poczuliśmy się w gronie naszych bliskich i znajomych, z którymi czujemy się bezpiecznie. Sprzedaż telewizorów i sprzętu audio-video poszybowała w górę. Zaś posiadacze większych powierzchni mieszkaniowych i dużych domów zaczęli na poważnie rozważać stworzenie własnego kina domowego.

Domowe kino to obszar który zyskał na dynamice w ostatnich kilkunastu miesiącach. Ludzie zorientowali się, że pojawiają się sytuacje w których są zmuszeni do pozostania w domu. A jedną z najpopularniejszych form relaksu i spędzania wolnego czasu stało się oglądanie filmów i seriali.

W domowych warunkach jesteśmy w stanie odtworzyć wrażenia znane nam z dużych kin komercyjnych. Dbając o dobrą akustykę, właściwe nagłośnienie oraz wielki ekran jesteśmy w stanie wiernie odtworzyć wrażenia z wielkiego kina. Mając przy tym komfort przebywania we własnym domu. Możliwość zatrzymania filmu w dowolnym momencie, zjedzenia posiłku czy też oglądania na własnych zasadach. Te właśnie elementy sprawiły, że osoby budujące się oraz planujące remont na poważnie pomyślały o stworzeniu pokoju do kina domowego. Pokój kinowy, czy też pokój telewizyjny - to nowe zjawisko naszych czasów, które zapewne na dłuższy czas zagości w naszej kulturze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena