Mogłoby się wydawać, że kamery telewizyjne to ten rodzaj sprzętu, który po prostu trzeba mieć na własność. W końcu korzystają z niego przede wszystkim profesjonalne ekipy, dla których stanowi on podstawowe narzędzie pracy. Okazuje się jednak, że w naszym kraju szybko rośnie zainteresowanie usługą wynajmu kamer telewizyjnych. Kto z tego korzysta? Jakie są zalety opcji wynajmu? Wreszcie: gdzie można wypożyczyć kamerę telewizyjną i ile to kosztuje? 

Data dodania: 2023-02-26

Wyświetleń: 319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kamery telewizyjne – wynajem to bardzo ciekawa opcja! Sprawdź zalety tego rozwiązania

Na czym to polega?

Wynajem kamer telewizyjnych to usługa, z której można skorzystać w specjalistycznych wypożyczalniach sprzętu fotograficznego i filmowego. Takich miejsc nie ma wcale dużo, natomiast jeśli rzeczywiście planujesz wynająć kamerę, to nie powinno być z tym większego problemu.

Wynajem stanowi świetną alternatywę dla zakupu kamery na własność. W wielu sytuacjach – które omówimy w dalszej części artykułu – jest to wręcz dużo korzystniejsze rozwiązanie z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia.

Wynajmując kamerę telewizyjną w specjalistycznej wypożyczalni można od razu skorzystać z fachowego doradztwa oraz zaopatrzyć się w inne potrzebne akcesoria, obiektywy, statyw, okablowanie itd.

W opcji wynajmu wnosi się opłatę za każdą dobę. Kamerę można wypożyczyć zarówno na jeden dzień, jak i znacznie dłużej – wszystko jest kwestią uzgodnienia szczegółów z wynajmującym.

Kto wynajmuje kamery telewizyjne? Kiedy ma to sens?

Wynajem kamer telewizyjnych to usługa skierowana do kilku grup. Pierwszą z nich tworzą profesjonaliści, na przykład lokalna ekipa telewizyjna czy wolni strzelcy, którzy potrzebują kamery na zastępstwo (awaria własnego sprzętu, której nie można szybko usunąć).

Na wynajem kamer telewizyjnych decydują się również duże, ogólnopolskie stacje, które wysyłają ekipę w inny region kraju i nie mogą jej zapewnić całego niezbędnego sprzętu. W takiej sytuacji wynajem jest najkorzystniejszą i najmniej kłopotliwą opcją.

Wynajem kamer telewizyjnych jest popularnym rozwiązaniem wśród agencji eventowych, które organizują i obsługują różne wydarzenia i odpowiadają za przygotowanie profesjonalnego materiału wideo (lub nawet przeprowadzenie transmisji na żywo).

Opcja wynajmu jest bardzo dobrą propozycją również dla osób, które dopiero planują wejść do zawodu operatora kamery i muszą wcześniej zdobyć doświadczenie oraz podnieść swoje umiejętności. Tutaj oczywiście niezbędne jest zapoznanie się z profesjonalną kamerą, jej obsługą i możliwościami.

Więcej przykładów sytuacji, w których warto skorzystać z usługi wynajmu kamer telewizyjnych, znajdziesz w artykule na stronie https://strip-rental.com/kamery-telewizyjne-wynajem-kiedy-moze-sie-to-przydac/.

Ile kosztuje wynajem kamery telewizyjnej?

Stawki za dobę wynajmu kamery telewizyjnej są oczywiście ustalane na podstawie wartości rynkowej konkretnego sprzętu. Trzeba się tutaj liczyć z wydatkiem na poziomie od około 200 do nawet 600-700 zł netto (wypożyczalnie wystawiają fakturę). Stawki czasami można negocjować przy dłuższym okresie wynajmu.

Tanio zatem nie jest, natomiast i tak jest to dużo tańsza opcja niż zakup kamery na własność – zwłaszcza wtedy, gdy z góry zakładamy, że sprzęt będzie potrzebny tylko jednorazowo lub okazjonalnie.

Najważniejsze zalety wynajmu

Podstawowymi zaletami usługi wynajmu kamer telewizyjnych są:

  • Niski koszt;
  • Wygoda;
  • Duża dostępność kamer, w tym modeli do profesjonalnego użytku;
  • Brak konieczności konserwowania i przechowywania sprzętu w odpowiednich warunkach (po prostu zwracamy go do wypożyczalni);
  • Sprzęt czeka w wypożyczalni gotowy do pracy, sprawdzony, w pełni sprawny;

Gdzie w Katowicach wynajmiesz kamerę telewizyjną?

Wynajem kamer telewizyjnych w Katowicach oferuje wypożyczalnia Strip Rental, w której możesz wynająć niemal wszystko, co ma związek z fotografią, wideofilmowaniem i realizacją studia telewizyjnego: kamery, obiektywy, statywy, okablowanie, sprzęt RTS i do komunikacji, oświetlenie i wiele innych. Z pełną ofertą Strip Rental zapoznasz się na stronie https://strip-rental.com/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena