Na rynku jest kilka rodzajów słuchawek: Nauszne, dokanałowe, wokółuszne oraz douszne. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te ostatnie, m.in. ze względu na to, że często są dołączone do zestawu z odtwarzaczem MP3 czy telefonem komórkowym. Ponadto sprzęty douszne nie są duże, wśród nich można znaleźć modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Jakie korzyści płyną z ich używania?

Data dodania: 2020-12-15

Wyświetleń: 544

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

3 zalety korzystania z dobrych słuchawek dousznych

Wygoda przechowywania i przenoszenia

Są osoby, które noszą słuchawki przy sobie przez cały czas, aby mieć możliwość posłuchania swojej ulubionej muzyki w dowolnym miejscu i o każdej porze. Jednak nie zawsze jest to w pełni wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku sprzętu nausznego czy wokółusznego, z pałąkiem i nausznikami. Słuchawki douszne są bardzo małe, można schować je do etui, które nie zajmuje dużo miejsca w plecaku lub po prostu ostrożnie zwinąć i włożyć do kieszeni w spodniach czy kurtce.

Komfortowe słuchanie muzyki

Nie wszystkie rodzaje słuchawek zapewniają komfortowe słuchanie muzyki przez wiele godzin. Duże i ciężkie modele często wymagają robienia krótkich przerw, co pewien czas, aby nieco odciążyć mięśnie szyi i pozbyć się dyskomfortu związanego z uciskiem małżowiny. Nie trzeba tego robić, jeśli zdecydujemy się na dobre słuchawki douszne. Tego typu sprzęty są pozbawione pałąka i umieszcza się je w kanale słuchowym, dlatego nic nie uciska uszu i nie odczuwamy bólu. Z tego względu modele douszne dobrze sprawdzają się podczas dłuższych podróży środkami transportu publicznego. Co więcej, jeśli znajdziemy słuchawki wyposażone w mikrofon, możemy wykorzystać je także do rozmów telefonicznych. To ułatwia zachowanie prywatności, ponieważ podczas trzymania smartfona przy uchu często musimy zwiększyć poziom głośności, aby dobrze słyszeć swojego rozmówcę. W przypadku słuchawek dousznych nie jest to konieczne.

Należy wspomnieć też o tym, że do sprzętu najczęściej dołączone są wymienne wkładki pozwalające na lepsze dopasowanie do kształtu kanału słuchowego. Są one wykonane z miękkich materiałów i nie podrażniają skóry, a w razie potrzeby można łatwo wymienić je na inne. Za sprawą wkładek można uniknąć problemu ciągłego wypadania słuchawek z uszu, co szybko stałoby się irytujące.

Izolacja od hałasu z zewnątrz

Jeśli dobrze dobierzemy słuchawki douszne, z pewnością nie będziemy słyszeć dobiegających z zewnątrz hałasów, np. rozmów innych ludzi. Możemy więc skupić się na odtwarzanych utworach. Dzięki takiej izolacji możemy też swobodnie słuchać e-booków lub uczyć się języka obcego, bo nic nie będzie nas rozpraszać. Ponieważ dobre słuchawki douszne izolują od hałasu, nie musimy ustawiać poziomu głośności dźwięków na maksimum. To zmniejsza ryzyko uszkodzenia słuchu na skutek ciągłego słuchania muzyki, co obecnie jest bardzo dużym problemem, zwłaszcza wśród stosunkowo młodych osób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena