Otacza nas coraz więcej smart urządzeń – smartfony, smart telewizory, smartwatche.

Data dodania: 2018-06-26

Wyświetleń: 505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Telewizory Smart TV, czyli na czym polega inteligencja współczesnych telewizorów?

Co jest kluczem do „inteligencji” telewizorów? Smart TV to telewizor z Wi-Fi - brzmi banalnie, a jednak połączenie telewizora z Internetem daje ogrom możliwości, których nie mogliśmy doświadczyć przed erą telewizorów smart. Najważniejsze jest to, że nie jest to luksus, na który mogą sobie pozwolić nieliczni, jest to technologia na każdą kieszeń.

Czy telewizory Smart TV potrzebują podłączenia do Internetu?

Możliwe, że masz obawy przed tym, czy poradzisz sobie z takim telewizorem. Chcesz po prostu włączyć odbiornik i obejrzeć swój ulubiony program, a Internet masz przecież w swoim laptopie. Jeśli nie chcesz, wcale nie musisz podłączać swojego telewizora Smart TV do Internetu, wystarczy połączenie go z dekoderem bądź telewizją kablową, jednak pamiętaj, że telewizor z Wi-Fi to coś więcej niż ekran do wyświetlania obrazów!

Już na etapie wstępnej konfiguracji możesz zauważyć, że telewizory Smart TV są stworzone tak, aby każdy mógł bezstresowo je użytkować. Telewizor po podłączeniu sam wie jakie kroki ma wykonać – wykrywa antenę i dostępne kanały. Sprzęt wyręcza nas z konieczności ręcznych ustawień, jeżeli jednak chcemy, możemy skorzystać z zaawansowanych opcji.

Jakie możliwości daje telewizor z Wi-Fi?

Udało się! Telewizor podłączony i skonfigurowany – okazało się to dziecinnie proste, więc pora połączyć go z Internetem. Po podaniu hasła do Wi-Fi nasz telewizor staje się w pełni smart i poszerza się jego potencjał:

  • możemy korzystać z aplikacji i mieć dostęp do jeszcze większej ilości interesujących nas programów! Netflix, Showmax, a może Player? Każdy znajdzie coś dla siebie. Telewizory Smart TV są również doskonałe do odtwarzania muzyki, więc dzięki dostępowi do platform typu Spotify czy Open FM w pełni wykorzystujemy jego możliwości,
  • telewizor z Wi-Fi może działać jak przeglądarka, więc możesz surfować po internecie bez dodatkowych aplikacji,
  • podłączenie telewizora i smartfona do tej samej sieci Wi-Fi pozwala nie tylko na przeglądanie filmów i zdjęć na większym ekranie, ale również na sterowanie telewizorem z poziomu telefonu.

Telewizor 55 cali – wybór optymalny

Telewizory Smart TV znajdziemy w bardzo wielu rozdzielczościach – począwszy od 22 calowych maluchów po 88 calowe giganty. Podłączenie telewizora do Internetu daje dostęp do tak wielu nowości kinowych i serialowych, że warto pomyśleć o telewizji jak o kinie we własnym salonie, dlatego wybierając rozdzielczość warto celować w nieco większą przekątną. Telewizor 55 cali jest wyborem optymalnym do warunków domowych – jest on dostatecznie duży, aby z satysfakcją oglądać ulubione programy, a jednocześnie bezpieczny dla naszego wzroku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona