Chęć zakupu odtwarzacza MP3 wywołuje u niektórych osób odruch zdziwienia. Jak to? Po co? W dzisiejszych czasach, gdy muzykę można słuchać wygodniej, chociażby na smartfonie? Szkoda pieniędzy na taki przeżytek! Takie opinie da się usłyszeć, tymczasem osoby, które tak twierdzą, zapominają o pewnych zaletach tego małego, niepozornego sprzętu. Poznajmy je!

Data dodania: 2019-02-28

Wyświetleń: 400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy warto zainwestować w MP3? Czy kupno takiego gadżetu się opłaca?

Czy stare urządzenia do słuchania muzyki, to przeżytek?

Ciężko jest się w dzisiejszych czasach przyzwyczaić do elektronicznego sprzętu, bo wszystko zmienia się tak szybko, że to, co jeszcze niedawno było nowatorskie, błyskawicznie odchodzi w zapomnienie. Może i dawniej dało się bardziej przywiązać do nowego modelu walkmana, discmana czy właśnie odtwarzacza MP3, ale wtedy świat jakby tak nie pędził. Z drugiej strony, może też nie było nas stać na to, aby co sezon zmieniać starszy gadżet na lepszy model. Dzisiaj zaś rosnąca popularność smartfonów spowodowała, że odtwarzacze MP3 nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem. Jak się jednak zaraz przekonamy - to błąd, bo “empetrójki” mają wiele zalet, o których łatwo zapomnieć!

MP3 najlepszy do muzyki!

Większość osób do słuchania muzyki używa dziś smartfonów, ale tym samym przyspieszając wyładowanie się baterii. Nie zapominajmy bowiem, że choć smartfon pozwala na odsłuch ulubionych utworów (jak i służy w wielu innych sytuacjach), to jednak obecne modele wyposażone są w niezbyt wydajne baterie. Nawet te najlepsze nie są od tego wolne, z tego względu - zamiast skazywać smartfona na szybkie wyczerpanie się jego zasobów mocy, lepiej zainwestować w MP3.

MP3 - prawdziwie mobilny

Tym bardziej że “empetrójki” są tak malutkie, że zabierzemy je ze sobą wszędzie. Bardziej kompaktowe niż smartfony pozwalają cieszyć się muzyką wszędzie - niezależnie od tego, czy ruszamy w dalszą, czy bliższą podróż. Są poręczne, komfortowe w użytkowaniu, a co równie ważne - przeznaczone tylko i wyłącznie do słuchania muzyki. Może ten argument wydaje się śmieszny, ale zauważmy, że w erze smartfonów coraz mniej jest urządzeń przeznaczonych do jednej, góra dwóch czynności. A nierzadko próbując odtworzyć ulubioną płytę, niechcący włączamy coś innego, co dodatkowo “zjada” zasoby baterii.

MP3 to nieduży wydatek

To również ważny argument zachęcający do zakupu odtwarzacza MP3. Cena na pewno nas nie odstraszy, a jednocześnie jest tak duży rynkowy wybór (także używanych modeli), że łatwo znaleźć coś odpowiedniego. Nie musimy przecież kupować “markowego” sprzętu, jeśli chcemy coś prostego do odsłuchu muzyki. Z drugiej strony dostępne są też bardziej nowoczesne odtwarzacze MP3 Hi-Res, które zapewniają doskonały dźwięk.

Funkcje

Nie zapominajmy jednocześnie, że choć odtwarzacze MP3 są już w sprzedaży dość długo, to oferują szereg funkcji, jak radio czy dyktafon. Często też zdarza się, że “empetrójka” pełni rolę przenośnej pamięci USB.

Na pewno MP3 nie może rywalizować z najnowszymi gadżetami elektronicznymi, ale ten sprzęt występuje w zupełnie innej kategorii wagowej. Nie rości sobie prawa, by zająć miejsce smartfona - co najwyżej może odciążyć go od nadmiaru obowiązków.

Licencja: Copyright - zastrzeżona