Lato to najlepszy czas dla miłośników dobrej muzyki. Największe gwiazdy najchętniej koncertują właśnie wtedy i specjalnie na lato szykują nowe, chwytliwe kawałki… ale to nie wszystko! Bo są przecież jeszcze fantastyczne letnie festiwale kulturalne – a tam stężenie świetnej muzyki na żywo znacznie przekracza codzienne normy o kilkaset procent. 

Data dodania: 2017-08-08

Wyświetleń: 610

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Weekend pełen muzyki - najlepsze letnie festiwale

W polskich miastach dobrej zabawy w przebojowym rytmie będzie tego lata pod dostatkiem. Dokąd warto się wybrać?

Wrocław: T-Mobile Nowe Horyzonty

Wiele osób pewnie przeciera oczy ze zdumienia. No bo jak to? Przecież to festiwal filmowy. Oczywiście, w tej kwestii nic się nie zmienia – wrocławski T-Mobile Nowe Horyzonty gości przede wszystkim kinomanów i najoryginalniejszych twórców filmowych z przeszło 50 krajów. Jednak wieczorem tuż po pokazach filmowych, uczestnicy festiwalu mają niezwykłą okazję zrelaksować się przy akompaniamencie muzyki na żywo. W klubie festiwalowym, który mieści się w średniowiecznym budynku Arsenału Miejskiego, w ramach sceny T-Mobile Beats pojawi się cała plejada gwiazd muzyki z Fiszem Emade i Sherwood & Pinch na czele. Wrocław wie, jak się robi letnie festiwale!

Katowice: OFF Festival

Od czasu powstania zespołu Myslovitz Śląsk stał się sercem polskiej muzyki alternatywnej. Jego pozycję umocnił dodatkowo OFF Festival – stworzone przez Artura Rojka w 2006 r. święto muzyki niszowej, niebanalnej, eksperymentalnej i bezkompromisowej. Początkowo gospodarzem tego wydarzenia były Mysłowice, jednak po kilku latach festiwal przeniósł się do Katowic, gdzie pozostaje do dzisiaj. Jeśli chodzi o letnie festiwale, OFF Festival uważany jest przez wielu za szczyt sezonu i wydarzenie, którego pod żadnym pozorem nie można opuścić. Kto zagra na Górnym Śląsku tym razem? Między innymi uwielbiana przez miliony Brytyjka PJ Harvey, brooklyński raper Talib Kweli czy Anna von Hausswolff. Pierwszy weekend sierpnia – kierunek Katowice!

Białystok: Up To Date Festival

Polskie letnie festiwale nie kończą się wraz ze szkolnymi wakacjami. We wrześniu wszak lato trwa w najlepsze, prawda? Najlepiej wiedzą o tym w Białymstoku, gdzie 8 i 9 września już po raz ósmy odbędzie się Up To Date Festival. Gdy powstawał w roku 2010, był małą, kameralną imprezą – dzisiaj zalicza się go do najważniejszych festiwal muzyki elektronicznej w Europie Środkowej. Jedna rzecz nie zmieniła się tam jednak ani na jotę – na Up To Date wciąż panuje swobodna, artystyczna atmosfera bez lansu czy snobizmu. Naczelną zasadą jest miłość do muzyki, która łączy wszystkich uczestników zabawy. Jacy artyści zawitają na Podlasie tym razem? Z pewnością pojawi się tam łódzki raper O.S.T.R. ze specjalnym, premierowym projektem, a także ekscentryczny Szwed Abdulla Rashim, który na żywo brzmi naprawdę obłędnie.

I jak? Na które letnie festiwale się wybierasz?

Licencja: Creative Commons