W niedzielę, 6 lutego znane na Dolnym Śląsku i wpływowe osoby ze świata biznesu, polityki i sportu miały okazję uciec na chwilę od obowiązków służbowych i spróbować swych sił w jedynym i niepowtarzalnym Meczu Nadziei, z którego dochód przekazany został na budowę Przylądka Nadziei.

Data dodania: 2011-02-08

Wyświetleń: 1655

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W niedzielne popołudnie od 16.00 do 18.00 wrocławscy VIP-owie bez względu na poglądy, strategie biznesowe, czy zajmowane stanowiska stanęli do boju przeciwko siatkarkom IMPEL Gwardii Wrocław. Gościem honorowym imprezy został prezydent Miasta Wrocławia – Rafał Dutkiewicz. Skład drużyny VIP-ów, ze względu na pokaźną ich liczbę, stale ulegał zmianie. Na boisku, w niecodziennych rolach, pojawili się m.in. Marek Skorupa - Wojewoda Dolnośląski, Tomasz Duda - prezes polskiego Radia Wrocław, Paweł Olszański – trener i koordynator Dolnośląskiej Federacji Sportu, Michał Jaros - poseł na sejm, Przemysław Kaźmierczak - podpora WKS-u, Maciej Zieliński – legenda wrocławskiej koszykówki i wielu innych. Połączone siły Gości sprawiły, że mecz zakończył się remisem. Drużyna VIP-ów jednak bez pomocy fanów z Klubu Kibica, wesołego Pana Szczudlarza oraz kilku innych osób, które niespodziewanie pojawiły się na boisku zapewne nie wygrałaby tak łatwo.

Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy przyszli na nasz mecz, aby nie tylko kibicować jednej z drużyn, ale też aby wspomóc finansowo ideę budowy nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądka Nadziei – przyznaje Prezes Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” , pani Agnieszka Aleksandrowicz. To dzięki nim udało nam się utworzyć Łańcuch Nadziei, który oplótł całą salę, a który symbolizować miał, podobnie jak cała ta impreza, zjednoczenie nas wszystkich w jednym celu – celu pomocy chorym dzieciom.

            Mecz VIP-ów przeciwko siatkarkom Gwardii, był najważniejszym, jednak nie jedynym wydarzeniem w całej uroczystości. Imprezie towarzyszyły występy muzyczne: dla widzów zaśpiewał zespół Lady Stars, a w postać Elvisa Presley’a wcielił się Krzysztof Bielecki. Nie zabrakło też animacji dla dzieci oraz konkursów z nagrodami. Tutaj jurorami byli aktorzy z serialu ,,Pierwsza Miłość”: Mikołaj Krawczyk i Błażej Michalski oraz gwiazda sceny R’n’B – Mrozu, którzy wręczyli dzieciom prezenty oraz rozdali autografy.

            Mecz Nadziei to kolejny sposób promocji Przylądka Nadziei – największej w Polce społecznej akcji budowy kliniki dla dzieci. To również okazja do zbiórki funduszy na budowę szpitala.

Koszty wzniesienia od podstaw nowoczesnej kliniki to około 60 mln zł, jednak kiedy widzę z jaką chęcią i radością ludzie wrzucają do naszych kwestarskich puszek pieniądze, jestem pewna, że uda nam się ją zbudować i zapewnić ciężko chorym dzieciom godne warunki leczenia – dodaje Aleksandrowicz.

Wpływy z niedzielnego Meczu Nadziei wyniosły 36 tys. zł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena