Szczypiornistki SPR Asseco BS udanie zrewanżowały się akademiczkom z Koszalina za porażkę z finału Pucharu Polski. W meczu 4. kolejki ekstraklasy podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego pewnie pokonały w hali na Globusie AZS Politechnikę 36:21 (23:11). Dzięki wygranej lublinianki umocniły się na pozycji lidera rozgrywek.

Licencja: Creative Commons

Mistrzynie miały kłopot z akademiczkami jedynie na początku spotkania. Prowadzenie dla AZS uzyskała Dorota Skipor. W 5. minucie zespół z Koszalina wygrywał już 4:2, a chwilę później po kolejnej bramce Joanny Dworaczyk 5:3. Na tym koncert przyjezdnych się jednak zakończył. Jeszcze przez kilkadziesiąt sekund podopiecznym trenera Waldemara Szafulskiego udawało się dotrzymywać kroku mistrzyniom (6:6, 7:7). Od stanu 8:8 w 14. minucie SPR Asseco BS zdobyło z rzędu osiem bramek (trzy Sabina Włodek, po jednej Agnieszka Tyda, Ewa Damięcka, Dorota Malczewska, Małgosia Majerek i Katarzyna Duran) i w 21. minucie było już 16:8 dla lublinianek. Po 30. minutach SPR Asseco wygrywało już 23:11 i wiadomo było, że nic już nie jest w stanie odebrać naszym dziewczynom upragnionego zwycięstwo.

Po meczu odbyła się miła uroczystość. Nasze zawodniczki i trenerka, które w tym miesiącu obchodziły urodziny: Agnieszka Wolska, Edyta Malczewska, Iwona Nabożna oraz Ewa Damięcka otrzymały tort ufundowany przez restaurację Quality Music z ul. Cichej oraz kwiaty, których fundatorem była kwiaciarnia Alicja z ul. Lipowej.

SPR ASSECO - AZS Politechnika Koszalińska 36:21 (23:11)

SPR Asseco BS: Chemicz, Pierzchała w bramce oraz w polu: E. Malczewska 2, D. Malczewska 5, Włodek 7, Damięcka 4, Rola 1, Majerek 3, Wolska 1, Duran 4, Repelewska 3, Tyda 4, Rukaite 2.

AZS Politechnika: Łącz, Morwiec w bramce oraz w polu: Dworaczyk 8, Jarzyna 4, Borowska 1, Kobyłecka, Leśkiewicz 1, Zienkiewicz-Janikowska, Skipor 2, Cieśla, Szostakowska, Szafulska 2, Chmiel 2, Zaniewska 1.

Sędziowali: Grzegorz Budziosz (Wolica) i Tomasz Olesiński (Kielce).