Programy komputerowe wykorzystywane są obecnie w wielu różnych branżach po to, aby usprawniać procesy zarządzania. Również mogą korzystać z nich właściciele praktyk weterynaryjnych. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Data dodania: 2016-04-22

Wyświetleń: 1446

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oprogramowanie dla weterynarzy – zarządzanie praktyką weterynaryjną nigdy nie było tak proste!

Przeznaczone dla weterynarzy oprogramowanie powinno przede wszystkim odpowiadać ich indywidualnym potrzebom oraz potrzebom praktyki. W tym przypadku chodzi nie tylko o zadbanie o małych pacjentów oraz ich właścicieli, ale również o wiele innych spraw, które pojawiają się na co dzień i wymagają podejmowania trafnych decyzji.

Co powinno oferować oprogramowanie dla weterynarzy?

Przede wszystkim powinno być wygodne w obsłudze oraz dawać szerokie możliwości wykorzystania. Intuicyjne korzystanie z wszystkich dostępnych funkcji bez konieczności przeglądania opasłego tomu z instrukcją obsługi to obecnie podstawa – liczy się szybkość i efektywność.

Również oprogramowanie dla lekarzy weterynarii powinno pozwalać na korzystanie z pełnej gamy różnych funkcji, jak zostało to już wspomniane – kartoteki pacjentów, generowanie dokumentów do kontroli, prowadzenie magazynu i jego dokumentacji, zarządzanie kalendarzami pracowników, dostęp do bazy leków, tworzenie raportów finansowych – to jedynie część możliwości.

A może program dostępny w chmurze?

W branży oprogramowania do zarządzania coraz większym zainteresowaniem cieszą się również rozwiązania bazujące na chmurze, czyli dostępne całkowicie przez Internet. W tym przypadku nie ma potrzeby instalowania oprogramowania na każdym z komputerów działających w gabinecie czy w klinice weterynaryjnej, ponieważ taki program dla weterynarzy jest wtedy dostępny całkowicie przez Internet – także z urządzeń mobilnych, więc nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z danych.

 Ponadto znikają inne problemy, na przykład ryzyko utraty danych w przypadku awarii dysku twardego, ponieważ dane zapisywane są na zewnętrznym serwerze z regularną kopią zapasową, nie też trzeba aktualizować oprogramowania. Niektóre programy pozwalają też klientom na dostęp do danych i za ich sprawą można przekazywać im informacje przez Internet, na przykład o zbliżających się wizytach czy terminach szczepień.

ruchu

Licencja: Creative Commons
0 Ocena