Mówienie, że zwierzę jest członkiem rodziny to banał. Wszyscy to wiedzą. A jednocześnie niewielu właścicieli stara się aktywnie szukać dla swoich czworonożnych (i nie tylko) przyjaciół, coraz lepszych usług. Warto to zmienić!

 

Data dodania: 2022-01-14

Wyświetleń: 395

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Możesz lepiej zadbać o swojego zwierzaka!

Utarte schematy nie zawsze są najlepsze

Łatwo jest wpaść w pułapkę – cały czas chodzić do tego samego weterynarza, zamiast iść do behawiorysty, to słuchać nieco bardziej doświadczonych znajomych, a jeśli chodzi o kąpanie psa, to trzymać się metod, które były wypracowane lata temu. Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie zawsze będzie to błędem, ale często warto poszukać choćby na https://animaly.io/ alternatywy. Być może gdzieś w pobliżu jest lepszy wet, może otworzył się niedawno psi fryzjer, a może działa w okolicy psie przedszkole albo hotel dla psa. Niektóre z tych zmian mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pewnie, że w poleganiu na utartych schematach jest coś uspokajającego, ale niestety nie ma żadnej pewności, że to dobra ścieżka postępowania. Jeśli chcesz zadbać o swojego psa jak najlepiej, to behawiorysta czy groomer będą znacznie bardziej pomocni niż internetowi guru. Warto spróbować. To samo, jeśli najbliższy gabinet weterynaryjny sobie nie radzi albo po prostu lista oczekujących przypomina tam długością kolejkę do specjalisty na NFZ.

Zdrowy i szczęśliwy pies: tego się nie da rozdzielić!

Serwisy takie jak https://animaly.io/ to dla różnych firm forma reklamy, natomiast dla właściciela psa to często sposób na znalezienie specjalistów, którzy będą w stanie świetnie pomóc czy to w ułożeniu kłopotliwego szczeniaka, czy w ogólnej dbałości o zdrowie psa. Weterynarz dba o coś więcej, niż tylko o leczenie zwierzaka. Odpowiedni człowiek na właściwym miejscu będzie w stanie dobrać dietę czy nawet zasugerować pewne zmiany w stylu życia psa, które pozwolą mu się szczęśliwie rozwijać. To ważne, ponieważ u psów zdrowie, podobnie jak u ludzi, to coś więcej, niż po prostu brak choroby. To także sytuacja, w której każdy zwierzak może w pełni wykorzystać swój potencjał rozwojowy.

I jasne, weterynarz całodobowy będzie nieoceniony, kiedy pies zrani się w łapę na późnowieczornym spacerze czy dopadnie go jakiś inny bakcyl, ale profesjonalna kontrola powinna być przeprowadzana regularnie choćby po to, żeby ocenić na bieżąco stan zdrowia psa. Bo zdrowe zwierzę to szczęśliwe zwierzę. Poza tym przecież do pełni szczęścia trzeba jeszcze zadbać o proces socjalizacji i nauki psa w każdym wieku, trzeba go często odpowiednio wytrymować, zapewnić mu rozrywkę – dopiero wtedy będzie można mówić, że zwierzak jest naprawdę szczęśliwy i żyje pełnią życia.

Trudno zaufać opiniom

Prawie na pewno chodzisz cały czas do tego samego weterynarza, behawiorysty czy oddajesz psa zawsze do tego samego psiego hotelu, kiedy nie możesz go ze sobą zabrać w trasę. A kiedy chcesz znaleźć inną firmę, to zaczynasz czytać opinie w internecie – i to może nie być wcale taki dobry pomysł. Manipulowanie opiniami to rzecz całkiem powszechna, a nie zawsze uda Ci się bezpośrednio dotrzeć do weterynarza czy groomera o najwyższych kompetencjach. Dlatego przeglądanie branżowych serwisów ogłoszeniowych może być znacznie lepszym pomysłem od czytania ogólnych opinii.

Zresztą – to, co o weterynarzu sądzą posiadacza papug, żółwi i patyczaków niekoniecznie znajdzie bezpośrednie przełożenie na to, jak należy oceniać kompetencje weterynarza specjalizującego się w leczeniu psów – to chyba oczywiste. Nie polegaj tylko na opiniach. Pamiętaj, że na ocenę gabinetu weterynaryjnego czy psiego fryzjera w sieci można w miarę łatwo wpłynąć, a Ty na pewno nie chcesz oddać członka swojej rodziny pod opiekę przypadkowych osób. Inna sprawa, że do tej pory w polskim internecie nie było sensownego serwisu, który skupiałby specjalistów dbających o zwierzęta. Skorzystaj z linków powyżej – tam znajdziesz i całodobowego weterynarza, i groomera, i psie przedszkole i każdą inną firmę z branży.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena