Nie jest żartem stwierdzenie, że zawód weterynarza trudniejszy jest od lekarza – przecież pacjent nie powie co go boli... Weterynarz to profesja wymagająca nie tylko szerokiej wiedzy i doświadczenie, ale doskonałego podejścia do zwierząt. Pasja i miłość do zwierząt – to jest coś, czego oczekujemy od dobrego weterynarza powierzając mu zdrowie a nawet życie ulubionego pupila.

Data dodania: 2020-08-27

Wyświetleń: 657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Weterynarz – nie tylko pierwsza pomoc dla naszych ulubieńców

Weterynarz to nie tylko "pogotowie ratunkowe" w nagłych przypadkach. Dobry weterynarz niczym domowy lekarz powinien znać swoich pacjentów, dbać o ich okresowe badania, a właścicielom udzielać wszechstronnych porad na temat żywienia, higieny i właściwego postępowania ze zwierzęciem. Od weterynarza oczekujemy także konsultacji telefonicznych i w miarę możliwości wizyt domowych, szczególnie w przypadku większych zwierząt.

Jak wybrać gabinet weterynarza?

Najlepszym wyjściem będzie klinika weterynaryjna świadcząca usługi kompleksowe – z laboratorium wykonującym badania i prześwietlenia na miejscu, z różnymi specjalistami. Na plus takiego miejsca działa również wykonywanie zabiegów kosmetycznych dla zwierząt i sklep z artykułami dla zwierząt działający w tym samy miejscu. Kliniką weterynaryjną, która łączy te wszystkie elementy jest weterynarz.wesola.pl. W tej klinice przyjmują lekarze weterynarii różnych specjalności – między innymi kardiologii, położnictwa, medycyny ogólnej, okulistyki, stomatologii, ortopedii i wykonujący zabiegi chirurgiczne. W klinice weterynarzwesola.pl można też zasięgnąć konsultacji na temat opieki, żywienia zdrowych i chorych zwierząt i higieny . Na miejscu działa sklep zoologiczny, można skorzystać także z usług kosmetycznych takich jak strzyżenie i trymowanie sierści czy  przycinanie pazurów. Badania laboratoryjne i radiologiczne również przeprowadzane sa na miejscu. Po każdej wizycie właściciel otrzymuje wydruk z zaleceniami do pielęgnacji zwierzęcia, wskazówkami dietetycznymi a także recepty na lekarstwa. Weterynarzwesola.pl pracuje przez 7 dni w tygodniu, świadczy również usługę wizyt domowych.

Kiedy trzeba skorzystać z usług weterynarza ?

Zawsze, kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu zwierzęcia. Lepiej zapobiegać niż leczyć – ta zasada sprawdza się również w stosunku do czworonożnych pacjentów. Warto też zasięgnąć praktycznych porad, szczególnie po zakupie zwierzęcia, jakim się jeszcze nie opiekowaliśmy. Należy pamiętać również o szczepieniach i badaniach okresowych. Regularna opieka weterynarza to zdrowie i radość zwierzęcia,a także wyeliminowanie stresujących sytuacji dla właściciela.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena