Nikt z nas nie ma już złudzeń jak ważne jest niszczenie dokumentów prywatnych jak i biurowych. Poufne informacje, które trafią do niepożądanych osób mogą przysporzyć wielu problemów i nastręczyć wielu nieprzyjemności. Rozwiązaniem jest więc zaopatrzenie się w niszczarkę.

Data dodania: 2016-04-14

Wyświetleń: 1017

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wysokowydajne niszczarki biurowe

Jak wybrać sprzęt, który okaże się najbardziej wydajny? Chcąc wybrać model, który zapewni nam długie i bezpieczne funkcjonowanie należy spytać o radę fachowca. Mimo iż w niszczarkach możemy niszczyć praktycznie każdy rodzaj makulatury należy skontaktować się z osobą, która udzieli nam fachowych informacji. Zmieniająca się technologia oraz powstawanie nowych firm zajmujących się produkcją urządzeń biurowych powoduje swego rodzaju przepych na rynku sprzętów elektronicznych. Właściwy dobór urządzenia to nie tylko sprawna praca na długi czas, ale przede wszystkim wybranie sprzętu odpowiadającego naszym indywidualnym potrzebom. Jeśli decydujemy się na wybór niszczarki do celów sporadycznych nie musi ona posiadać zbyt wielu rozbudowanych funkcji. Ważne jest, użytkować sprzęt zgodnie z przeznaczeniem. Chcąc uniknąć niepotrzebnych awarii należy przeczytać np. czy nasza niszczarka odporna jest na dostawanie się i niszczenie zszywek i spinaczy biurowych. Jeśli tak, możemy być spokojni, że w trakcie niszczenia takich dokumentów nie dojdzie do niepotrzebnej awarii, jeśli nie należy za każdym razem precyzyjnie sprawdzać niszczone dokumenty.

Ścinki z niszczarki do papieru

Przy wyborze sprzętu bezwzględnie należy zwrócić uwagę na parametry. Niszczarki przeznaczone do małych działalności biurowych pozwalają na niszczenie średnio 30-50 arkuszy papieru dziennie w rozłożeniu pracy na kilka godzin. W zależności od potrzeby i stopnia rozdrobnienia dokumentów należy zwrócić uwagę na mechanizm ścinania. Gdy niszczymy dokumenty poufne lub zawierające dane wrażliwe (np. dane osobowe, dane klientów, dokumenty bankowe) warto wybrać modele o stopniu bezpieczeństwa DIN 3 - to mechanizm tnący na ścinki.

Najpopularniejszą grupę niszczarek tworzą modele przeznaczone do niszczenia średnio 200 arkuszy dziennie, lub okresowo większych partii makulatury. To najliczniejsza grupa niszczarek, które zarówno sprawdzają się jako niszczarki biurkowe jak i wolnostojące. Jeśli zdarza nam się niszczyć grubsze arkusze papieru lub interesuje nas oszczędność czasu gdzie jednorazowo niszczymy około 20 kartek należy zastanowić się nad sprzętem o podwyższonej wydajności. Mechanizm cięcia papieru wybieramy w zależności od rodzaju dokumentów. Jeżeli nie są to dane poufne lub chronione ustawowo dane osobowe można skorzystać z urządzenia tnącego na paski które charakteryzują się wyższą wydajnością. Natomiast jeżeli niszczone dokumenty wymagają tajności zalecany jest stopień bezpieczeństwa DIN 3 – tnące na ścinki.

Doskonałą alternatywą dla dużych biur oprócz zaopatrzenia w małe biurkowe niszczarki jest zainwestowanie w dużą wolnostojącą drukarkę odznaczającą się wysoką wydajnością i możliwością niszczenia dużych partii dokumentów. Niszczarki wolnostojące przeznaczone są do dziennego zniszczenia od 500-800 arkuszy papieru. Dodatkowym atutem w niszczarkach wolnostojących jest możliwość pracy ciągłej, ponieważ trudno jest zaplanować rozłożenie pracy urządzenia w czasie. Należy zwrócić uwagę na wielkość kosza na ścinki, modele przeznaczone dla całego biura powinny posiadać kosz nie mniejszy niż 50L. Odpowiedni wybór sprzętu powinien być poprzedzony indywidualnymi potrzebami biura i konsultacjami z serwisem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena