Nowoczesne biura coraz częściej nie przypominają zagraconych biurkami, drewnianymi szafami przepełnionymi segregatorami, dusznych ze względu na brak klimatyzacji i nadmierną ilość osób biur.

Data dodania: 2017-05-31

Wyświetleń: 654

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biuro przyszłości - najciekawsze pomysły

W dzisiejszych czasach gdy wyposażeniem oraz aranżacją pomieszczeń o charakterze biurowym zajmują się specjaliści w tym zakresie, dokładana jest szczególna dbałość do stworzenia przyjaznych i zapewniających komfortowe warunki do wykonywania tego rodzaju pracy. Zgodnie z wywodami naukowymi, potwierdzonymi licznymi badaniami, jakość pracy, kreatywność, zaangażowanie, a nawet wydajność pracownika nie jest jedynie uzależniona od jego umiejętności czy doświadczenia zawodowego. W dużej mierze na te czynniki wpływają warunki środowiska pracy, jakie zapewnia mu pracodawca.
Nowoczesny wystrój wnętrza nie tylko pozytywnie wpływa na wykonywanie powierzonych pracownikowi zadań, ale również na bezpośredni kontakt z klientami zewnętrznymi.

W celu zapewnienia pracownikom jak najlepszych warunków, pracodawcy coraz częściej sięgają po niebanalne rozwiązania. W pełni wyposażony pokój socjalny, w którym można spokojnie i w komfortowych warunkach spędzić przerwę śniadaniową traktowany jest zazwyczaj w wielkich korporacjach już nie jako luksus, ale konieczność. Nowoczesny sprzęt AGD, lodówki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, a nawet profesjonalne ekspresy ciśnieniowe, to w wielu wypadkach klasyczne wyposażenie nowoczesnego biura, które jest odpowiedzią na współczesne potrzeby socjalne.
Już nikogo nie są w stanie zadziwić pokoje przedszkolne w firmach zatrudniających kobiety. Możliwość pozostawienia swojej pociechy pod okiem wykwalifikowanej opiekunki pomaga w karierze i rozwoju zawodowym. Zatroskana o swoje maleństwo pracownica, zamiast zaprzątać sobie myśli o opiece nad dzieckiem, w każdej dogodnej chwili może zajrzeć do pokoju przedszkolnego, nie zaniedbując swoich obowiązków firmowych.
Oprócz pokoi socjalnych czy pomieszczeń przeznaczonych na firmowe przedszkola coraz częściej w korporacjach pojawiają się miejsca przeznaczone do odpoczynku. Zmęczony pracownik nie tylko jest mało wydajny, ale również z mniejszym zaangażowaniem poszukuje kreatywnych rozwiązań. Chwila odpoczynku w zacisznym miejscu, na kanapie bądź fotelu relaksacyjnym zaledwie w kilka minut przywróci równowagę w jego organizmie i naładuje życiowe akumulatory do aktywnych działań zawodowych.

Przykładem niekwestionowanego nowatora w aranżacji pomieszczeń biurowych jest uznana za najlepszego pracodawcę - firma Google. W znajdującym się na terenie Warszawy biurowcu, pracownicy mogą liczyć na wyjątkowe pod względem innowacyjności rozwiązania.
Hamaki, zjeżdżalnie, pokoje relaksu i wiele innych pomysłów doskonale wpływa zarówno na atmosferę pracującej załogi jak ich wydajność oraz kreatywność. W tak sprzyjających warunkach są bardziej zaangażowani w wykonywaniu zajęć mając świadomość, że żaden inny pracodawca nie jest w stanie na dzień dzisiejszy zaoferować bardziej przyjaznych warunków pracy.

Zdaniem wielu specjalistów tak zwane „odformalnienie oficjalności” pomieszczeń biurowych sprzyja wciąż zmieniającym się oczekiwaniom współczesnego pracownika. Struktury bazujące na poziomej hierarchii służbowej traktowane są jako przyjazne dla każdego członka zespołu ponieważ z założenia mają sprzyjać komunikacji i wspólnemu podejmowaniu działań. Dziś biuro przede wszystkim traktowane jest jako miejsce wymiany myśli i kreacji.

Licencja: Creative Commons