Niepodważalnym jest fakt, że o guście właściciela decyduje wystrój jego wnętrz. Zasada ta obowiązuje także w biurach i dużych korporacjach. Modne biuro to nie tylko nowoczesne dodatki, które proponują architekci.

Data dodania: 2016-02-23

Wyświetleń: 799

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sposoby na nowoczesne biuro

To przede wszystkim analiza funkcji + analiza ergonomii + kreatywne pomysły. Połączenie tych wszystkich czynników jest punktem wyjścia do tworzenia atrakcyjnego i nowoczesnego wnętrza.

Ostatnim hitem w urządzaniu pomieszczeń stały się tak zwane open space. To nic innego jak otwarte przestrzenie z zachowaniem minimalistycznego stylu. Należy jednak zaznaczyć, że nie chodzi o wnętrza w typowym znaczeniu tego słowa, ale o strefy, które się wzajemnie się przenikają. Zarówno pracownik jak i potencjalny klient mają się czuć swobodnie w każdej strefie biura. Nowoczesnym pomysłem jest różnicowanie stref pracowniczych. Każdy bowiem czuje się swobodniej w miejscu, które toleruje i które zwyczajnie mu się podoba. Należy pamiętać, że każdy jest inny, ma także inny gust. Szanując naszych współpracowników powinniśmy przede wszystkim pracować na zasadzie dialogu. Ważne, aby szef słuchał pomysłów swoich podwładnych, także w kwestii wyposażenia. Nikt nie mówi tu o wielkich remontach, ale o miejscu pracy, w którym przebywamy min. 8 godzin dziennie.

Pracownik powinien mieć potencjalny wybór w jakim pomieszczeniu pracuje. Nowoczesne kolory do biura to stonowane barwy o metalicznym odcieniu, które pobudzają wyobraźnie. Należy unikać mocnych barw, które przytłaczają i wywołują uczucie agresji czy wręcz przeciwnie przygnębienia i melancholii. Istotnym elementem wystroju jest odpowiednie oświetlenie. To zarówno zapewnienie dostępu światła słonecznego przez wybór odpowiedniej stolarki okiennej, ale także oświetlenie sztuczne. Ważne jest, aby było prawidłowo rozmieszczone i spełniało swoją funkcję. Nowoczesność jest postrzegana jako jasne, przestronne wnętrza, w których odpowiednia gra świateł optycznie wpływa na powiększenie pomieszczenia. Nie czujemy się bowiem ograniczeni przestrzeniom i zyskujemy niewątpliwy komfort pracy. Istotne jest także miejsce, w którym przyjmujemy interesantów. Musi to być pomieszczenie, w którym nasz klient poczuje się bezpiecznie i zyska zaufanie do usługi, którą mamy mu do zaoferowania.

Nowocześnie zaaranżowane wnętrza to także wybór odpowiednich dodatków. Odchodzi się od przepychu, gdzie każdy segregator na półce był w innym odcieniu i innej wielkości. W miejscu pracy ceni się porządek i minimalizm. Architekci zalecają by nowoczesne wnętrza były dekorowane dodatkami z zachowaniem jednej do maksymalnie 3 tonacji kolorystycznych w stonowanych barwach. Taki układ zapewnia porządek i nie męczy ani pracowników, ani potencjalnych klientów. Stonowane barwy działają także na zmysły dając poczucie bezpieczeństwa. Zastanówmy się... Wchodzisz do biura, w którym dokumenty, akta, poufne dane, wszystko znajduje się w kolorowych segregatorach poukładanych w przypadkowy sposób. Jak się czujesz? Niepewnie? Z pewnością tak.

Nowoczesność to zachowanie odpowiedniego stylu. Nie należy tego mylić z drogimi gadżetami czy markowymi dodatkami. W nowoczesnym wystroju chodzi o stosowanie się do pewnych prostych reguł. Bowiem najmodniejszym i najbardziej nowoczesnym stylem jest zachowawczy minimalizm, który swoją subtelnością daje poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich osób, które odwiedzają biuro. Najważniejszym elementem nowoczesności powinna być jednak przyjazna atmosfera w miejscu pracy, gdzie pracownik idzie z uśmiechem i bez stresu. To najlepsza marka nowoczesności.

Licencja: Creative Commons