Zbliżająca się premiera PS5 budzi ogromne emocje wśród niemal wszystkich miłośników konsoli. Apetyt zaostrzyła czerwcowa prezentacja PS5, podczas której twórcy zapoznali nas nie tylko z jej specyfikacją, ale też możliwościami, odpalając na niej najnowszego Spider-Mana. Co musisz wiedzieć o PS5? 

Data dodania: 2020-08-07

Wyświetleń: 904

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Premiera PS5 – co musisz wiedzieć o nowej konsoli Sony? Data, specyfikacja, porównanie z PlayStation 4

PS5 – kiedy będzie mieć miejsce jego premiera?

Kiedy będzie miał miejsce start sprzedaży PS5? Premiera konsoli, zgodnie z zapowiedziami Sony, szykowana jest na ostatni kwartał 2020. Z dużym prawdopodobieństwem można więc przypuszczać, że na sklepowych półkach pojawi się ona chwilę przed końcem roku. Zdaniem wielu to pewniak na jednego z hitów prezentowych tego rocznych świąt Bożego Narodzenia.

 

PlayStation 5 – cena

Częstym pytaniem, jakie zadają sobie grace, jest to, ile kosztować będzie PS5. Na chwilę obecną trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź – wiele zależy od kursu dolara i euro, ale najprawdopodobniej wyniesie ona od 1800 do około 2300 zł – będzie więc nieco wyższa niż w przypadku PlayStation 4 Pro.

 

PlayStation 4 kontra PS5 – porównanie specyfikacji

Japoński producent zadbał o to, aby PS5 wyróżniało się maksymalnie wydajnymi parametrami. Nic dziwnego – wielu dziennikarzy przewiduje, że będzie to ostatnia generacja konsol i potem zostaną one wyparte przez serwisy streamingowe. Do najciekawszych nowości zaliczyć można takie udogodnienia, jak:

  • zastosowanie dysku SSD o pojemności aż 825 GB (!), który ma gwarantować maksymalnie szybkie odpalanie gier i przesył danych;
  • obecność funkcji ray tracing, poprawiającej efekty graficzne poprzez wzbogacenie animacji cieni oraz świateł;
  • możliwość odtwarzania gier i filmów w jakości 8K;
  • zastosowanie systemu 3D Audio, zapewniającego jeszcze lepsze odtwarzanie dźwięku przestrzennego;
  • ulepszony kontroler DualSense, który zastąpi dobrze znanego DualShocka 4.

W porównaniu z PlayStation 4 (którą kupić możesz np. na https://www.neonet.pl/konsole-i-gry/playstation-4.html) konsola PS5 będzie dysponować także 2x większą pamięcią RAM (16 kontra 8 GB), wydajniejszym procesorem (aż 10,28 vs 1,84 teraflopów) oraz nowocześniejszym napędem. Zmianie uległ również wygląd konsoli. W przypadku PS5 jej obudowa będzie zdecydowanie większa i bardziej masywna. Śnieżna biel będzie zaś kontrastować z intensywnie czarnymi elementami.

 

PlayStation 5 – dostępne gry

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że tak jak w przypadku konsoli starszych generacji także i tu PlayStation 5 będzie oferować opcję wstecznej kompatybilności, pozwalającej na odtwarzanie gier stworzonych z myślą o urządzeniach starszego typu. Twórcy popularnych gier zaprezentują też wiele swoich tytułów w odświeżonych i dostosowanych do możliwości PS5-tki wersjach. Gracze będą mogli więc cieszyć się takimi propozycjami, jak Hitman 3, Resident Evil Village, Grand Theft Auto 5 czy Stray. Każdy z nas znajdzie zatem coś dla siebie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena