Po urodzeniu dziecka Twoja sylwetka nabrała nieco zbyt okrągłych kształtów? Poznaj proste sposoby, które umożliwią Ci łatwe i szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Data dodania: 2015-11-23

Wyświetleń: 1145

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Schudnij po ciąży!

Okres ciąży to czas radosnego – jednak nie zawsze łatwego – oczekiwania na narodziny nowego członka rodziny. Niemniej jednak to również okres w życiu kobiety, który jest bezpośrednio związany z dość znacznym wzrostem wagi. Rzecz jasna część wspomnianych, dodatkowych kilogramów wynika z wagi dziecka, łożyska czy zatrzymania się wody w organizmie. A pozostałe kilogramy? No cóż, te z reguły są efektem diety oraz braku ruchu, o który – bądź co bądź – dość ciężko zwłaszcza w ostatnich tygodniach ciąży. Jak wobec tego schudnąć po ciąży?

Nie unikaj sportu

Tak naprawdę każda, nawet najlepiej dobrana dieta odchudzająca nie da trwałych efektów, jeśli nie będzie ona poparta odpowiednią ilością aktywności fizycznej. Chociaż po ciąży możesz czuć się przemęczona czy niewyspana, to jednak warto się przemóc i – nawet pomimo zmęczenia – zafundować ciału choćby małą dawkę ruchu, który nie tylko pomoże w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale dodatkowo znacząco obniży poziom stresu, który często towarzyszy kobiecie w pierwszych miesiącach aktywnego macierzyństwa.

Jakie typy aktywności fizycznej są szczególnie polecane? Tak naprawdę wszystkie, choć – z uwagi na konieczność opieki na maleństwem – nie każda kobieta ma odpowiednią ilość czasu na uprawianie np. joggingu. W takim przypadku zawsze możesz zapisać się na siłownię, która oferuje zajęcia dla mam. Zastanawiasz się, kto w tym czasie zajmie się Twoim maleństwem? Bez obaw, w cenę wspomnianych zajęć z reguły wliczona jest również opiekunka, która zatroszczy się o dziecko w czasie Twojego treningu.

Koniec z podjadaniem!

Wiele pań w trakcie ciąży pozwala sobie na „uszczknięcie” kawałka ciasta czy dość częste przekąski w postaci kanapki. Niestety, wspomniany nawyk raczej nie zniknie w sposób automatyczny po urodzeniu maleństwa. Niemniej jednak warto z niego zrezygnować, gdyż tego rodzaju praktyki jedynie pogłębią problem nadwagi. Rozwiązanie? Wystarczy zamienić spontaniczne przekąski na regularne posiłki zjadane o stałych porach. Jeśli mimo wszystko odczuwasz przymus podjadania, to zamiast sięgać po słodycze czy dania w rodzaju fast food, miej zawsze pod ręką świeże warzywa i owoce. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena