Czy przydażył Ci się ostatnio problem z libido? Nie wiesz, co się dzieje. A może cierpisz na otyłość brzuszną, stany depresyjne lub lękowe? Hm. To może być spadek poziomu testosteronu w Twoim organizmie. Już to wiesz? Masz zamiar zamówić „specyfik” z Internetu na poprawę jakości życia? Wstrzymaj się z tym. Przeczytaj, dlaczego warto udać się do specjalisty w razie wystąpienia takiego problemu, a nie zamawiać produktów Internetowych.

Data dodania: 2023-01-23

Wyświetleń: 316

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Testosteron - Czy wiesz, że poziom testosteronu spada wraz z wiekiem

Kiedy mogą pojawić się pierwsze objawy obniżenia poziomu testosteronu?

Czynników przyczynowych obniżenia się testosteronu jest wiele. To: niezdrowy tryb życia, przemęczenie i stres, otyłość, ale także po prostu „ubywa” go wraz z wiekiem. Dlaczego tak się dzieje? Niezbadane są wyroki boskie, dlatego też osoby mające problem np. z łysieniem mogą go doświadczyć we wcześniejszych lub późniejszych latach swojego życia. Zatem są pewne czynniki, które niekorzystnie wpływają na ubytek testosteronu, oprócz zwykłego starzenia się. Nie mylmy jednak „starzenia się” z osobami na emeryturze, bowiem ubytek testosteronu może dotykać już osoby w średnim wieku.

Męska Klinika wymienia objawy, które powinny zwrócić Twoją uwagę. Są to: brak energii, motywacji, problemy z libido lub z erekcją, spadek siły mięśniowej i niezdolność do wysiłku fizycznego, obniżony nastrój czy wręcz stany lękowe. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak sobie poradzić z tym problemem?

Odpowiedzią na problemy ubywającego testosteronu jest terapia zastępcza testosteronem. Pierwszym krokiem do lepszej przyszłości i efektywności Twojego życia, nie tylko seksualnego jest wykonanie testu „ADAM”. Jest to skrót z angielskiego oznaczający „Androgen Decline in the Aging Male”. Polega na samodzielnym wypełnieniu kwestionariusza, który określi na czym powinieneś najbardziej się skoncentrować, czy w ogóle potrzebujesz TRT i co dalej z tym faktem zrobić.

Hormonalna terapia zastępcza testosteronem - do kogo się zwrócić?

Hormonalna terapia zastępcza testosteronem może nie należy do najtańszych, ale wykonana prawidłowo, tzn. pod nadzorem lekarzy specjalistów przynosi efektywne rezultaty. Jeżeli starasz się o dziecko i masz z tym problem, może właśnie potrzebna jest Ci terapia testosteronem?

Warto jednak z tym problemem udać się do wykwalifikowanych specjalistów, jak np. Męska Klinika. Nie polecamy kupowania suplementów o rzekomo „sprawdzonym” działaniu, bowiem nie od dziś wiadomo, że leczenie za pośrednictwem tego typu „wynalazków” nie prowadzi do niczego dobrego.

Obniżony poziom testosteronu to problem medyczny, który powinien zmierzać po pierwsze do wykonania specjalistycznych badań, a po drugie do zastosowania medycznej terapii, zmierzającej do rozwiązania Twoich problemów nie tylko z libido, ale i z poprawą ogólnej kondycji fizycznej i psychicznej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena