Czy jest właśnie tak, że całymi dniami wysyłasz CV, aby dowiedzieć się, że wolnych miejsc brak lub że nie posiadasz wymaganego doświadczenia? Na dodatek Twoje otoczenie mówi, że nic nie robisz całymi dniami i pozostajesz w sytuacji bez wyjścia?

Data dodania: 2012-09-18

Wyświetleń: 1225

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otóż najważniejsze jest to, czego na temat pracy i zarabiania nauczyłeś się w ciągu całego życia, co usłyszałeś od rodziców, dziadków - słowem, co myślisz na ten temat i co zawiera Twoja podświadomość. Im większy wysiłek wkładasz w znalezienie pracy i im większą presję wysyłasz jako informację, tym trudniej będzie Ci o zatrudnienie. Wiem, że musisz mieć z czego żyć, jednak gdy całkowicie uzależniasz swoje życie i samopoczucie od znalezienia pracy i dodatkowo skupiasz się na jej braku, nie będziesz w stanie jej znaleźć.

- Musisz wierzyć, że pracę znaleźć jest łatwo. To tylko kwestia czasu. To przyjemne źródło Twojego sukcesu i radości. Praca może i powinna służyć Twojej wygodzie i przyjemności. Praca nie jest Twoją torturą i nie służy Twojemu zmęczeniu.

- Do szukania pracy podchodź na luzie. Błogosław swoje CV, zachwycaj się tym, co napisałeś na swój temat, chwal siebie. Wierz, że obecnie nie masz pracy właśnie dlatego, że ta odpowiednia jeszcze zwyczajnie się nie znalazła. Wszystko to kwestia czasu!

- Nie słuchaj rodziny, środowiska, które powtarza Ci, że nic nie osiągniesz, że marnujesz swój czas na to, co kochasz i lubisz robić. To Twoja sprawa i masz prawo wybierać to, co jest dla Ciebie odpowiednie.

- Wybierz się na wolontariat lub praktyki. To cenne doświadczenie, które wybierzesz, zrobi dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy. To, co naprawdę lubisz robić i jest dla Ciebie łatwe, możesz robić nawet za darmo i mieć z tego przyjemność. Ugruntuj się w przyjemności, szukaj, odbywaj szkolenia, kręć się wokół tego, co dla Ciebie ważne.

- Miej zawsze przygotowanych kilka CV. Jedno nie wystarczy. Dostrzeż, że posiadasz wiele możliwości i umiejętności. Dostosuj CV do miejsc pracy, o które się ubiegasz. Tym samym zobaczysz, jak ważne jest docenianie siebie oraz swoich umiejętności.

- Tylko osoby, które upadały i podnosiły się, były w stanie odnieść sukces. Tym samym uczyły się i mogły w przyszłym działaniu wyeliminować błędy. Taka elastyczność i umiejętność zmiany postawy prowadzi do sukcesu. Człowiek musi spróbować wielu rzeczy, aby odnaleźć się w tym właściwym czasie i miejscu.

- Nawet gdy Cię zwolnią, masz szansę nauczyć się czegoś wartościowego. Czas pracuje na Twoją korzyść. Lepsze może przyjść do Ciebie wtedy, gdy zaakceptujesz to, co posiadasz obecnie.

- Nie stój w miejscu, szukaj, dowiaduj się - pytanie zawsze wzbogaca o coś nowego.

- Musisz wiedzieć, czego naprawdę chcesz, wyobraź sobie siebie jako pracownika. Wypisz wszystkie atrybuty pracy, o której marzysz. Gdy nie wiesz, na czym Ci zależy, możesz otrzymać mieszankę wszystkich Twoich lęków oraz niepewności.

- Poświęc czas swojemu CV, przeanalizuj mocne i słabe strony, wyobraź sobie, jakiej osoby może szukać pracodawca. Odgrywaj z partnerem, koleżanką scenki, w których mówisz o sobie, uczysz się jak do rozmowy kwalifikacyjnej. To sprawi, że będziesz czuć się pewniej i psychicznie dopuścisz do siebie możliwość znalezienia pracy.

- Nie myśl kategoriami - muszę podjąć każdą, nawet byle jaką pracę. Gdy tak robisz, Twoja samoocena i poczucie zaradności znacznie spadają i przyciagasz do siebie to, w czym nie masz nawet szansy się sprawdzić.

- Zamiast wysyłać CV mailem, spróbuj wybrać się do placówek, ośrodków, które Cię interesują. Zanieś CV, zaprezentuj siebie, porozmawiaj z kierownictwem. Wykaż zainteresowanie i umiejętność dbania o własne sprawy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena