Poszukiwanie nowej pracy może być trudne. Łatwo jest przetworzyć stare CV i wypełnić puste miejsca swoim najnowszym doświadczeniem zawodowym, zwłaszcza gdy jest wiele innych rzeczy do zrobienia, takich jak badanie potencjalnych pracodawców, zbieranie profesjonalnych referencji, próby do rozmów kwalifikacyjnych i analizowanie zakresu wynagrodzenia dla twojego stanowiska.

Data dodania: 2022-02-04

Wyświetleń: 492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak napisać doskonałe CV online do podań o pracę

Pozwól sobie na myślenie przed działaniem. Aby dostać się na rozmowę kwalifikacyjną do wymarzonej pracy, trzeba mieć dobrze napisany dokument, który od razu przykuje uwagę czytelnika. Najważniejszym dokumentem w Twoim życiu zawodowym jest twoje CV. Ten dokument, z drugiej strony, może onieśmielać wiele osób. Jedna strona może nie wystarczyć, aby zmieścić wszystkie Twoje informacje. Czy Twoje CV jest sformatowane i napisane niepoprawnie? To może być pierwszy raz w życiu, kiedy słyszysz o CV!

Aby Twoje CV wyróżniało się na tle innych, oto pięć kreatywnych pomysłów.

Zacznij z hukiem:

Część znajdująca się na czele CV jest naprawdę cenna. Przyciągający uwagę nagłówek jest niezbędny, jeśli chcesz, by oceniający Twoje CV wyszli poza powierzchowne sprawdzenie.

W przeszłości życiorysy zawierały określenie celu tuż pod danymi kontaktowymi kandydata, aby wyjaśnić rodzaj pracy, której szuka. W przeciwieństwie do tego, dzisiejsi rekruterzy i rekruterki szukają krótkiego, zwięzłego akapitu, który wygląda bardziej jak osobiste oświadczenie biograficzne. Na przykład, ten 30-sekundowy elevator pitch może być podsumowany w dwóch lub trzech kluczowych zdaniach. Ponadto, powinny one zawierać podsumowanie Twojej historii pracy i edukacji oraz podkreślać Twoje odpowiednie talenty dla stanowiska, o które się ubiegasz.

Aby zostać zauważonym:

W pisaniu dobrego CV chodzi przede wszystkim o podkreślenie Twoich istotnych umiejętności dla danego stanowiska lub firmy. Na przykład, jeśli organizacja prowadzi działalność międzynarodową, biegła znajomość języka obcego może dać ci przewagę w rozmowie kwalifikacyjnej. Możesz również pokazać swoją jakość jako lidera poprzez dołączenie do klubu Meetup w swojej branży. Jeśli chcesz się wyróżnić w każdej branży, wykorzystaj swoje unikalne talenty i doświadczenia na swoją korzyść.

Nie bój się podkreślać zajęć pozalekcyjnych, w które byłeś zaangażowany podczas ubiegania się o pracę. Jeśli masz wiele osobistych hobby i zainteresowań, nie przesadzaj z ich opisywaniem. Twoje CV jest dokumentem biznesowym i tak też powinno być traktowane.

Kluczowe są słowa kluczowe:

W wielu przypadkach pracodawcy szukają w listach motywacyjnych i CV słów kluczowych, które pasują do ogłoszeń o pracę. W związku z tym, powinieneś dostosować swoje CV do każdego ogłoszenia o pracę, na które aplikujesz, poprzez włączenie do dokumentu części języka opisu stanowiska. Jeśli firma poszukuje kogoś z doświadczeniem w "utrzymywaniu kalendarzy kadry kierowniczej", użyj w swoim CV dokładnego sformułowania, zamiast bardziej nieformalnego zwrotu, jak "śledzenie harmonogramów".

Zgodnie z opisem stanowiska, dostosuj odpowiednio swoje doświadczenie:

Mając na uwadze konkretne stanowisko pracy, możesz zwiększyć wartość swojej sekcji dotyczącej doświadczenia. Zacznij od przejrzenia opisu stanowiska pracy, które Cię interesuje. Słowa kluczowe z ogłoszenia i rzeczowniki związane z zawodem powinny być jak najczęściej umieszczane w Twoim CV.

Zastosowanie tej strategii to świetny sposób, aby nawiązać kontakt z menedżerem i przekonać go, że jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko.

Wszystko zależy od umiejętności miękkich:

Należy pamiętać, że umiejętności interpersonalne są niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Umiejętność krytycznego myślenia, efektywnego zarządzania czasem, kreatywność i rozwiązywanie problemów to bardzo poszukiwane umiejętności w dzisiejszym społeczeństwie. Dlatego musisz je uwzględnić w swoim CV. "Możesz również wykorzystać swoje poprzednie doświadczenia zawodowe i osiągnięcia, aby zilustrować swoją zdolność do pracy z innymi, adaptacji i przywództwa.

Z drugiej strony, wykazanie się innymi miękkimi umiejętnościami może być trudniejsze. Na przykład przemówienie motywacyjne lub podcast nie są czymś, na co większość z nas może się powołać jako na dowód naszych umiejętności przemawiania i prezentacji. Jednak każdy z nas ma swój profil na LinkedIn. Poproś o listy polecające od kilku kolegów, byłych kolegów lub osób z Twojej sieci, które mogą się pochwalić Twoimi umiejętnościami przywódczymi, pracy w zespole i pomysłowością.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena