Korepetycje z języka angielskiego
Jeśli język angielski nie jest Twoją mocną stroną pora coś z tym zrobić. Jednym z rozwiązań będą korepetycje angielski. Możesz też oczywiście uczyć się samodzielnie, ale jest to ryzykowne. Trzecią i chyba najwygodniejszą opcją jest nauka online z pomocą korepetytora. Taką możliwość daje serwis BUKI. Odwiedzając stronę BUKI, możesz wybrać korepetytora z dowolnej dziedziny i umówić się na lekcje przez internet. To znakomity sposób, aby podszkolić swój język, zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie.
Jak napisać CV w języku angielskim
Może się wydawać, że przygotowanie CV po angielsku wymaga jedynie przetłumaczenia naszego CV z języka polskiego. W praktyce jednak profesjonalne CV w języku angielskim znacznie różni się od tego polskiego. Istnieje kilka najważniejszych zasad, których należy przestrzegać, tworząc CV po angielsku. O czym więc należy pamiętać pisząc „cv in english”, czyli CV w języku angielskim?
- Nie należy tłumaczyć słowo w słowo naszego polskiego CV, bo w ten sposób popełnimy masę błędów, chociażby przy nazwie stanowiska pracy, na jakie aplikujemy.
- CV po angielsku nie powinno zawierać naszego zdjęcia i daty urodzenia. Ma to na celu uniknięcia dyskryminacji ze względu na wiek lub wygląd.
- Zwróć uwagę na dokładne tłumaczenie stanowiska pracy, na jakie aplikujesz. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów w CV. Czasami z pozoru niewielki błąd stylistyczny, językowy czy gramatyczny może całkowicie zmienić sens jakiegoś zdania i przekreślić Twoje szanse na pracę w wymarzonej firmie.
- Szczerze określ swoją znajomość języka angielskiego. Pamiętaj, że prędzej czy później wyjdzie na jaw, jak dobrze znasz język angielski, więc oszczędź sobie krępującej konfrontacji i jeśli nie znasz języka perfekcyjnie, to nie pisz tego w swoim CV. Wiele osób mimo braku znajomości podstawowych zasad języka angielskiego wpisuje w swoim CV, iż posługuje się językiem na najwyższym poziomie. Pracodawca, czytając CV z błędami i jednocześnie widząc informację o biegłej znajomości języka, może być rozczarowany taką postawą.
Co jeszcze należy wiedzieć przygotowując CV w języku angielskim?
Spisując swoje doświadczenie zawodowe, nie tłumacz nazw polskich firm na angielskie. O wiele lepiej jest załączyć krótki opis tego, czym zajmuje się dana firma.
Przykład:
Specjalista ds. marketingu w Ziaja (polskie przedsiębiorstwo kosmetyczne)
W angielskim CV, na pierwszym planie, zaraz pod podstawowymi informacjami na Twój temat, powinno znaleźć się krótkie podsumowanie (ang. Summary). Pracodawcy zazwyczaj zaczynają CV od zapoznania się właśnie z tą częścią. Powinno się tam znaleźć 3-5 zdań na Twój temat, które zainteresują pracodawcę. Pamiętaj, aby Summary było krótkie, ale konkretne. Przedstaw swoje mocne strony, największe umiejętności i zainteresowania, które mają związek ze stanowiskiem, na które aplikujesz.
CV po angielsku – kolejność
Tworząc CV w języku angielskim pamiętaj, aby wszystkie poniższe elementy zostały uwzględnione w Twoim dokumencie:
- Dane osobowe
- Podsumowanie
- Doświadczenie zawodowe
- Kwalifikacje i Umiejętności
- Wykształcenie
- Referencje
- Klauzula o ochronie danych osobowych
Na koniec, jeśli nie wiesz, jak ma wyglądać profesjonalne CV, skorzystaj z generatora tego typu dokumentów.