Blender kielichowy to jedno z urządzeń małego AGD, które cieszy się coraz większą popularnością. Konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, co jedzą, a także zwracają coraz większą uwagę na staranne układanie swojej diety. Proste i szybkie przyrządzanie pewnych posiłków z pewnością stanie się przyjemnością, gdy w tym celu wykorzystamy blender kielichowy. Na rynku jednak mamy bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń. 

Data dodania: 2021-12-03

Wyświetleń: 408

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybieramy blender kielichowy — jak zrobić to z głową?

Jak wybrać blender kielichowy, który spełni nasze oczekiwania? Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę.

Moc blendera

Najważniejszy parametr każdego blendera, w tym również blendera kielichowego to jego moc. Im wyższa moc urządzenia, tym szybciej i efektywniej blendujemy zawartość kielicha. W tym aspekcie rynek dostarcza nam urządzenia o bardzo szerokim zakresie mocy — od 300 do nawet 1800W.

Jeśli nasz blender kielichowy będzie niezbędny jedynie do komponowania posiłków w zaciszu domowym, moc 800 W będzie w zupełności wystarczająca. Odrobinę wyższa moc blendera kielichowego znajdzie zastosowanie, gdy często poddajemy obróbce twarde składniki, jak na przykład orzechy. Do zastosowań komercyjnych przyda się bledner znaczne mocniejszy, przewyższający mocą wartość 1000 W.

Pojemność kielicha w blenderze

W kwestii pojemności kielicha blendera też występują bardzo duże rozbieżności ze względu na wybrany model. To, jak pojemny kielich wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych osobistych potrzeb. Najmniejsze modele charakteryzują się pojemnością 0,7 litra, co stanowi posiłek dla jednej osoby.

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup modelu wyposażonego w kielich o pojemności 1.5, a nawet 2 litry. To urządzenia, które są wciąż kompaktowe, a jednak umożliwiają przyrządzenie większej ilości koktajlu. Naturalnie, znajdziemy również większe modele, jednak one, będą strzałem w dziesiątkę, gdy otwieramy lokal gastronomiczny, serwujący smoothie.

Przydatne funkcje blendera kielichowego

Nowoczesne blendery kielichowe są wyposażone w kilka przydatnych funkcji, a ich bogactwo uzależnione jest o rodzaju i oczywiście ceny modelu. Jakie funkcje są najbardziej przydatne w kuchni? Przede wszystkim funkcja kruszenia lodu. Wiele urządzeń ma taką funkcję, która wyposaża blender w chwilową zwyżkę mocy umożliwiającą kruszenie twardego materiału, jakim jest lód.

Inna funkcja to pulsacja. To dzięki pulsacji możemy zblendować składniki naszego posiłku na możliwie najwyższych obrotach, co jest szczególnie istotne w przypadku twardych warzyw. Nie zapominajmy również o siekaniu, czyli funkcji, dzięki której przygotujemy dodatki do zup czy sosów. Droższe modele blenderów kielichowych dodatkowo umożliwiają nam mielenie mąki, miksowanie gorących składników, a nawet miksowanie gęstych past.

Materiał wykonania

Blender Kielichowy powinien być wykonany z solidnego materiału. W tym celu warto postawić na te urządzenia, w których kielich jest stworzony z hartowanego szkła. Oczywiście tańsze warianty urządzenia przewidują możliwość zakupu plastikowego kielicha, jednak tego typu urządzenie będzie mniej wytrzymałe, a także mniej odporne na bardzo wysokie temperatury. Szkło hartowane to świetny wybór, jeśli zależy nam na długiej żywotności naszego blendera kielichowego.

Jeśli chcesz kupić blender kielichowy sprawdź nasz ranking blenderów kielichowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena