Jeśli ktoś raz zazna wygody korzystania ze zmywarki, to już nigdy nie doprowadzi do sytuacji, żeby mieszkać w domu, gdzie zabraknie tego prostego, ale jakże rewolucyjnego urządzenia. Dlatego podczas urządzania kuchni kluczowe będzie wybranie odpowiedniego urządzenia, które posłuży przez wiele lat i zapewni odpowiedni komfort pracy. 

Data dodania: 2022-05-12

Wyświetleń: 391

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać najlepszą zmywarkę?

Jeszcze kilka lat temu większość osób jechała do najbliższego sklepu AGD, gdzie sprzedawca doradził wybór jednego z egzemplarzy dostępnych w lokalu i można się  było cieszyć z nowej zmywarki. Na szczęście obecnie coraz częściej korzysta się z dobrodziejstw Internetu, gdzie można sprawdzić najlepsze produkty pod lupą: zmywarka do naczyń i dokonać optymalnego wyboru, nie przepłacając za funkcje, które w ogóle się nie przydają.

Oczywiście to nie wyklucza zakupów w sklepie stacjonarnym, ale w dzisiejszych czasach króluje sprzedaż internetowa lub zamawianie do sklepów. Dzieje się tak ze względu na ograniczoną przestrzeń na ekspozycji. Sklepy nie zapewniają dostępu do najlepszych produktów, a jedynie tych, które się najlepiej sprzedają. Poza tym sprzedawcy często zawyżają ceny lub po prostu nie aktualizują ich regularnie, co w sieci jest obowiązkowe. W ten sposób pozorna okazja w lokalu stacjonarnym okazuje się o wiele droższa w stosunku do tego, co można otrzymać w sieci.

Kupowanie w Internecie a gwarancja i dostawa

Częstym argumentem mówiącym za kupowaniem w sklepach stacjonarnych jest to, że w Internecie są problemy z gwarancją i trzeba czekać na zamówiony towar. O ile druga kwestia to prawda i po zamówieniu na dostawę trzeba czekać do kilku dni roboczych, to sprawę gwarancji można wsadzić między bajki. Produkty o dużych gabarytach podlegają serwisowi na miejscu. Dlatego, jeśli ktoś kupi zmywarkę Boscha, Samsunga, czy innego dużego producenta, to czy kupi ją w sieci, czy w standardowy sposób – przyjedzie do niego ten sam serwisant, który obsługuje wszystkie urządzenia z danego regionu.

Warto jeszcze wspomnieć o dostawie, bo kupując w sklepie, trzeba zadbać o transport. Nie każdy jeździ tak dużym samochodem, żeby zmieścić w nim zmywarkę, lub ma możliwość przyjechania z przyczepką. W takim przypadku sklep organizuje transport, a to będzie już porównywalne z dostawą po zakupie w Internecie.

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu zmywarki – najważniejsze czynniki

Oczywiście, że w dzisiejszych czasach, kiedy ceny rosną na potęgę, najważniejsza będzie cena. Warto jednak określić jak najlepszy stosunek ceny do jakości. Żeby to zrobić, należy wziąć pod uwagę najważniejsze czynniki, którymi producenci określają swoje produkty. To przede wszystkim:

  • Ładowność – zależy również od gabarytów i może wynosić od około 8 do 13 kompletów naczyń.
  • Gabaryty – najczęściej spotykane są zmywarki o szerokości 45 i 60 cm. Wybór powinien zależeć przede wszystkim od wielkości kuchni i liczby osób z niej korzystających.
  • Klasa energetyczna – standardem są klasy C, D, E. Różnice nie są duże i wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na 100 cyklach, więc wybór nie powinien być opierany o ten czynnik. Jeśli jednak ceny energii nadal będą tak szybko rosły, to klasa energetyczna może mieć o wiele większe znaczenie.
  • Zużycie wody – zależy głównie od ładowności i różnice pomiędzy klasami produktu nie są wcale takie duże, więc nie należy traktować tego czynnika priorytetowo. Standardowe zużycie to 10-11 litrów na cykl.
  • Emisja hałasu – to istotny czynnik, ze względu na to, iż kuchnia najczęściej znajduje się w/obok strefy dziennej. Wysokiej klasy urządzenie emituje hałas na poziomie około 45 dB.
  • Dodatkowe funkcje – zmywarka nie oferuje najczęściej wielu funkcji specjalnych, ale szybkie mycie lub trzecia szuflada na sztućce mogą się przydawać. Dlatego warto tutaj trochę dopłacić i cieszyć się z wygód, jakie to daje.

Na szczęście większość sklepów internetowych lub portale do porównywania cen mają odpowiednie filtry, dzięki którym można określić wszystkie powyższe czynniki i wybrać dokładnie taką zmywarkę, jakiej się potrzebuje. Wystarczy wybrać klasę energetyczną, ładowność oraz emisję hałasu i otrzyma się listę aktualnych produktów wraz z opiniami użytkowników i co najważniejsze – najlepszymi cenami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena