Rozmowa kwalifikacyjna głownie odbywa się w miejscu zatrudnienia, zakładzie pracy lub sali konferencyjnej. Czasem jednak możesz spotkać się z nietypowymi miejscami rozmów...

Data dodania: 2011-03-06

Wyświetleń: 2172

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeważnie rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w siedzibie przedsiębiorstwa, które poszukuje nowych pracowników. Jest to tradycyjne oraz najpopularniejsze do dziś miejsce, w którym tego rodzaju rozmowy są prowadzone. Jednakże niekiedy rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są w innych miejscach, z różnorodnych powodów.

Jeśli jest to specjalnie wynajęte pomieszczenie lub sala konferencyjna to nie ma z tym większych problemów, jednakże jeśli przyszły pracodawca zaprasza kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną to pojawić mogą się pewnego rodzaju problemy. W zależności od tego jakiego rodzaju jest to restauracja, oraz na jakie stanowisko aplikuje kandydat, powinien się on stosownie ubrać do wybranego przez pracodawcę  na miejsce rozmowy kwalifikacyjnej lokalu. Inną sprawą jest, kto powinien zapłacić za zamówione napoje oraz ewentualne potrawy.

Według przyjętych norm zwyczajowych, jeśli spotkanie odbywa się w takim miejscu, to rachunek uregulować powinien osoba przeprowadzająca rekrutację, jednakże nie wypada zamawiać drogich potraw, najstosowniej jest w przypadku takiej rozmowy zamówić napój bezalkoholowy. Niemniej jednak tego rodzaju miejsca są wybierane na miejsce rozmowy kwalifikacyjnej, przez pracodawców bardzo rzadko.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o ewentualne koszta, ale o fakt, iż pracodawca prowadzący rozmowy kwalifikacyjne w takim miejscu uważany jest za mniej wiarygodnego. Innym powodem nieczęstego przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych w tego rodzaju lokalach jest też fakt, że kandydaci poczuć mogli by się nieco niekomfortowo

Licencja: Creative Commons
0 Ocena