Jakie obowiązują zasady podstawowe podczas sporządania CV? Na co powinieneś zwrócic szczególną uwagę i na co uważać aby twoje CV nie wyróżniło się w niepożądany posób...

Data dodania: 2011-03-06

Wyświetleń: 2014

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość ekspertów zaleca, aby CV pisać w taki sposób, aby jak najbardziej wyróżniało się ono z pośród wielu innych które otrzymuje pracodawca. Niejednokrotnie o jedno stanowisko pracy ubiega się wiele osób.

Jednak zanim możliwe będzie sporządzenie oryginalnego, wyróżniającego się CV należy nauczyć się jak sporządzić tego rodzaju dokument prawidłowo. Co prawda zawierające błędy podanie także będzie się wyróżniać jednak nie w taki sposób, o jaki chodzić powinno kandydatowi.

Tego rodzaju dokument powinien zostać odpowiednio zatytułowany, w tytule będącym rozwinięciem skrótu CV należy uważać aby nie popełnić błędu. Jako pierwsze podane powinny zostać wszelkie niezbędne dane osobowe, oraz ewentualne zdjęcie kandydata. W wielu ogłoszeniach CV wraz ze zdjęciem jest wręcz wymogiem, więc warto przygotować sobie od razu taką wersję dokumentu.

Zdjęcie powinno być zrobione w podobnym stylu jak to, które dołącza się do dowodu osobistego czy prawa jazdy. Należy także podać dane kontaktowe, tak aby pracodawca nie miał problemów ze skontaktowaniem się z kandydatem. Warto oprócz adresu poczty elektronicznej podać także numer telefonu komórkowego, gdyż ewentualne zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną otrzymamy najprawdopodobniej drogą telefoniczną.

Jednak nie można marginalizować także adresu email. W przypadku większych firm, do grupy wybranych kandydatów wystosowany może zostać właśnie tą drogą list, więc warto podaną w podaniu pocztę elektroniczną sprawdzać regularnie w miarę możliwości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena