Kilka praktycznych rad, jak napisać Cv, żeby zainteresować potencjalnego pracodawcę

Data dodania: 2008-04-25

Wyświetleń: 6212

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto kilka rad jak dobrze napisać list motywacyjny. Należy zwrócić uwagę, na słowo „list” - to co piszemy musi przestrzegać wymaganej formy.

Po pierwsze, nasz list to okazja, aby się dobrze zaprezentować i „sprzedać”. Musimy przekonać przyszłego pracodawcę, że osoba nasza jest dla niego niezbędna. Pozbądźmy się skromności i wytłumaczmy jasno, dlaczego nadajemy się na dane stanowisko. Celem naszego listu jest tak przedstawić swoje wykształcenie i dotychczasowe osiągnięcia w pracy, aby z naszych argumentów wynikał oczywisty wniosek, że to właśnie my jesteśmy idealnym ">kandydatem na oferowany wakat.

Pracodawca oczekuje, aby znaleźć w twoim liście dokładnie te informacje, które są dla niego istotne, a w kandydacie zobaczyć osobę , której poszukuje. Pamiętajmy, że nasz list motywacyjny, oraz oczywiście CV, nie może być uniwersalne, a każdorazowo dostosowane do wymagań stawianych przez kolejnych pracodawców.

Oprócz wymienienia konkretnych umiejętności niezbędnych dla danego stanowiska, powinniśmy przedstawić się jako osobę o otwartych horyzontach, zdolną do logicznego myślenia, chętną do stawiania czoła nowym wyzwaniom i nabywania nowej wiedzy. Piszmy jasno i logicznie. Pamiętajmy, że to jak o sobie piszemy wiele o nas mówi.

W pierwszej części listu napisz o swoim wykształceniu i kwalifikacjach w świetle potrzeb przyszłego pracodawcy. Następnie omów swoje cele zawodowe i związek między nimi a wykształceniem, jakie posiadasz. Przejdź do swoich planów długofalowych i wykaż, że profil firmy i program przez nią realizowany pomoże ci spełnić swoje ambicje zawodowe.
W tym miejscu ponownie nawiąż do sposobu, w jaki możesz wzbogacić osiągnięcia firmy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zawodowemu.

Nie spiesz się. Napisz około dziesięciu wersji ( nie ma tu żadnej przesady) zanim uznasz, że list jest dobry. Możesz też odłożyć pismo na kilka dni, aby po tym czasie przeczytać je ponownie, z nowym, bardziej obiektywnym spojrzeniem. Daj wielu osobom do przeczytania. Aby warunki te spełnić, zacznij ze sporym zapasem czasu. I najważniejsze: nie kopiuj automatycznie tego, co napisałeś przy poprzednich okazjach. Uaktualnij i zmień to co piszesz do kolejnych pracodawców, dla których chcesz pracować.


Licencja: Creative Commons
0 Ocena