Pięć krótkich rad dotyczących typowych błędów popełnianych przy pisaniu nagłówka Listu Motywacyjnego w języku angielskim

Data dodania: 2008-04-18

Wyświetleń: 8795

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 Typowych Błędów w Nagłówku Listu Motywacyjnego Pisanego w Języku Angielskim

Często piszemy List Motywacyjny w języku angielskim, i warto wiedzieć, że nawet pisząc nagłówek możemy popełnić poważny błąd lub „ strzelić” gafę, która zdradzi, że nie mamy bieżącej wiedzy na ten temat.
Oto 5 rad specjalistki w tej dzidzine, Julie O'Malley. Wylicza pięć podstawowych błędów, których należy unikać.
[ Błąd 1
Błąd : Dear Miss DeVille:
Powinno być: Dear Ms.DeVille:

Dlaczego? Zarówno „Miss” jak też „Mrs.” są formami przestarzałymi, ponieważ wskazują, czy kobieta jest zamężna, czy nie, a fakt ten nie ma żadnego znaczenia w biznesie. Pisząc do kobiety używamy formy „Ms.”, chyba że osoba ta posiada tytuł taki jak Dr., or Prof. Proszę nie zapomnieć, że w trakcie rozmowy należy również używać formy Ms. ( wymawianej „miz”).

Błąd 2

Błąd: To Whom It May Concern:

Powinno być: Dear Mr. or Ms. Lastname:

Dlaczego? "To Whom It May Concern" oprócz tego, że jest formą przestarzałą, ujawnia fakt, że jesteśmy zbyt leniwi, aby zadać sobie trud znalezienia bardziej dokładnych informacji na temat adresata. Przecież często wystarczy wejść na stronę www danej firmy, lub do niej zadzwonić, aby uniknąć bezosobowego „Whom”, a wykazać własną inicjatywę i dbałość o szczegóły wpisując nazwisko odpowiedniej osoby.

Błąd 3 Dear Sir or Madam:

Powinno być: Dear Mr. or Ms. Nazwisko:

Dlaczego? "Dear Sir or Madam" to mniej więcej to samo co "Whom." - jest bezosobowe. ( Nic nie mówiąc o strasznym faux pas napisania Dear Sir.) Wpisz nazwisko adresata, a jeśli naprawdę nie jesteś w stanie go zdobyć, użyj tytułu używanego przez adresata w miejscu pracy. Znacznie lepiej jest napisać Dear Marketing Manager, niż Dear Sir or Madam.

Błąd 4 Dear Steve,

Powinno być: Dear Mr. Lastname:

Dlaczego? Imię jest zbyt nieformalne, chyba że korespondencja że „Stevem” już trwa i nasz adresat zaproponował zwracanie się do siebie po imieniu. List Motywacyjny należy do formalnych pism biznesowych. Wiemy też, że wiele firm prowadzi korespondencje w stylu nieformalnym, ale to „Steve” powinien zadecydować o stylu tej korespondencji.

Błąd 5 Dear Mr. Radcliff:

Powinno być: Zaraz, zaraz ... wygląda, że wszystko w porządku

NIC BARDZIEJ MYLNEGO: Wszystko byłoby w porządku, gdyby nazwisko adresata miało literę a a nie e. Adresat może nie zwrócić uwagi na to, że po jego imieniu stoi przecinek, a nie dwukropek, ale mało kto nie zauważy błędnie napisanego własnego nazwiska!

Podsumowanie
W nagłówku listu motywacyjnego...
• UŻYJ: Dear Mr./Ms./Dr. Nazwisko:
•NIE ZWRACAJ SIĘ DO KOBIET Miss lub Mrs.
•NIE UŻYWAJ FORM BEZOSOBOWYCH – znajdź nazwisko
• NIE ZWRACAJ SIĘ PIERWSZY po imieniu do adresata.
• NIE ZRÓB BŁĘDU w nazwisku adresata

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do publikowania swoich artykułów, reklam, recenzji filmowych i teatralnych na Portalu Blogów blog.eagleblogs.com

Licencja: Creative Commons
0 Ocena