Zabezpieczenia przed nadmierną ilością promieni słonecznych nie muszą być wyłącznie funkcjonalne. Najlepiej wiedzą o tym restauratorzy, oferujący swoim gościom stoliki w ogródkach letnich.

Data dodania: 2012-07-05

Wyświetleń: 1040

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

markizySkrupulatnie dobrane markizy mogą przyciągać klientów nietuzinkowym wyglądem i kameralna atmosferą. Dodatkowo, mamy więcej miejsca między stolikami, eliminując toporne parasole lub tym podobne, pojedyncze daszki. Któż z nas nie kręcił nosem przeciskając się między ciasno ustawionymi krzesłami? Niebagatelne znaczenie ma także redukowanie wewnętrznej oprawy okna z jednoczesnym regulowaniem nasłonecznienia. Istnieją nawet automatycznie sterowane markizy, wyposażone w czujniki światła.

Markizy doskonale sprawdzają się również na prywatnych posesjach – na przykład tarasach przylegających do salonu, w którymi gościmy znajomych. Ich dużym atutem jest łatwy i szybki demontaż: gdy pogoda się psuje, przenosimy spotkanie do wewnątrz, odzyskując dostęp do światła naturalnego. W przypadku nadmorskich lokali gastronomicznych lub prywatnych willi usutyowanych na wietrznych terenach, zapytajmy fachowców o specjalnie wzmacniane markizy. Wówczas będziemy mieli pewność, że konstrukcja przetrwa nawet najbardziej gwałtowne i potężne zawirowania atmosferyczne.

Większość obecnie wykorzystywanych tkanin nie blaknie, jest odporna na zawilgocenie i można ich z powodzeniem używać przez kilka sezonów. Osoby ceniące wygodę i nowinki technologiczne coraz częściej wybierają w pełni zautoamatyzowane  markizy. Wyposażane są one nawet w specjalny system z czujnikiem wiatru, który samoczynnie składa konstrukcję, gdy porywy przybierają na sile i mogą spowodować jej uszkodzenia lub całkowitą destrukcję. Może warto więc dołożyć parę groszy ale mieć pewność, że zainwestowane środki nie zostaną zniweczone przez siłę wyższą.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena