Aktualnie coraz częściej spotykamy się z pojęciem leasingu. Coraz popularniejszy wśród właścicieli firm staje się leasing samochodowy, zwrotny czy też samochodów używanych.

Data dodania: 2012-05-18

Wyświetleń: 1336

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli w firmie posiadamy nieruchomości, maszyny lub samochody i mamy zapotrzebowanie na dodatkowy kapitał na np. rozwój przedsiębiorstwa, leasing zwrotny jest idealnym rozwiązaniem. Ma on podwójne korzyści. Po pierwsze, nadal możemy korzystać z pojazdów, maszyn czy nieruchomości, a z drugiej strony zyskujemy na nich potrzebne środki pieniężne.

Leasing zwrotny nie jest niczym innym jak odsprzedaniem środka firmie leasingowej z równoczesnym zawarciem umowy o możliwość dalszego korzystania z środka. W taki sposób firma szybko uzyskuje pieniądze na przedsięwzięcie lub też środki niezbędne do utrzymania płynności finansowej w firmie.

Biorąc pod uwagę leasing samochodowy, jest to nic innego jak nabycie w dzierżawę auta od wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm. Jest on bardzo korzystny dla firm szczególnie pod względem podatkowym. Aktualnie rzadko które przedsiębiorstwo decyduje się na zakup aut np. służbowych. Bierze je zwyczajnie w leasing.

Leasing samochodów używanych

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest leasing samochodów używanych. Ta forma finansowania jest dużo tańsza od nabycia nowego auta. W przypadku aut używanych, w leasing brane są pojazdy poleasingowe. Autami takimi dysponują wszystkie firmy leasingowe. Auta te zostały po tych, którzy kiedyś użytkowali już samochód z takiego źródła, ale nie zdecydowali się skorzystać z opcji wykupu. W tym przypadku spotkać się możemy również z leasingiem zwrotnym, który oznacza, że pojazd zostaje odsprzedany firmie leasingowej przy zaznaczeniu, że nadal możemy korzystać z samochodu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena