Aktualnie mamy do wyboru coraz więcej produktów bankowych. Najbardziej znane są: konta internetowe, konta studenckie i konta oszczędnościowe. Należy wiedzieć czym są te konta i na jakie warto się zdecydować.

Data dodania: 2012-05-28

Wyświetleń: 1121

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Konto oszczędnościowe może posiadać każdy. To rodzaj rachunku bankowego, na którym nie tylko gromadzimy gotówkę, ale również zyskujemy na nim.Innymi słowy jest to rodzaj lokaty bankowej, którego główną cechą jest możliwość dokonywania wpłat i wypłat w każdym momencie. Zaletą takiego konta jest to, że nie trzeba zamrażać swoich pieniędzy. Dodatkowo ważne jest również to, że konto to jest dość wysoko oprocentowane w porównaniu do rachunków bieżących.konto oszczędnościowe

Konto studenckie przeznaczone jest typowo dla studentów. Najważniejsze dla tego typu klienta są bardzo niskie koszty utrzymania. Praktycznie każdy bank oferuje konto studenckie i z tego powodu warto porównać różnego rodzaju oferty, aby wybrać konto najlepsze dla siebie. Bez dwóch zdań istotna dla studentów jest opłata za przelewy, możliwość korzystania z rachunku przez internet i ilość proponowanych bezpłatnych bankomatów.

Obecnie najwięcej ludzi decyduje się na konto internetowe. Banki internetowe także proponują konta studenckie. Tego typu konta są praktycznie bezpłatne. Bezsprzecznym liderem tego rodzaju usług jest najwększy bank internetowy. Konta internetowe od klasycznych różnią się tym, że cała obsługa odbywa się przez internet. Zazwyczaj prowadzenie konta jest darmowe. Ponadto nieodpłatnie wykonywane są przelewy i polecenia zapłaty. Symboliczną kwotę płacimy za możliwość korzystania z karty.

Jak widać banki nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Każdy może wybrać konto najbardziej mu odpowiadające, dostosowane do jego potrzeb.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena