Konto osobiste to już standard – korzysta z niego większość Polaków. Wcale jednak nie trzeba ograniczać się wyłącznie do jednego rachunku – można otworzyć ich kilka lub w dowolnym momencie zmienić instytucję finansową obsługującą konto. Niezależnie od tego, z jakiego powodu zakładasz rachunek, masz możliwość otwarcia go bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak tego dokonać.

Data dodania: 2023-01-10

Wyświetleń: 68

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak założyć konto osobiste bez wychodzenia z domu?

Usługi online powoli stają się codziennością w polskich bankach. Obecnie można już nie tylko wnioskować o kredyt przez internet czy zakładać lokaty za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Można również otworzyć konto osobiste online – bez konieczności wychodzenia z domu i oczekiwania na umowę dostarczoną przez kuriera.

Konto osobiste online – zakładanie krok po kroku 

Nie wszystkie banki dają możliwość otwierania rachunku osobistego w pełni online. Najczęściej jest tak, że procedura odbywa się w sposób mieszany – wniosek można złożyć przez internet, jednak sama umowa dostarczana jest w wersji papierowej przez kuriera. Dopiero po jej podpisaniu w obecności pracownika firmy kurierskiej i dostarczeniu jej do banku przez kuriera, dochodzi do uruchomienia rachunku. W praktyce otwarcie konta osobistego zajmuje nawet kilka dni. 

Okazuje się, że konto osobiste można otworzyć całkowicie online, jednak jest to opcja dostępna w wybranych instytucjach finansowych. W związku z tym poszczególne etapy zaprezentujemy na przykładzie Moto Konta dostępnego w ofercie Toyota Banku. 

Krok 1. Złożenie wniosku online 

Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku o otwarcie rachunku. Należy uzupełnić wszystkie wymagane dane. Po sprawdzeniu ich poprawności, dokument można wysłać online. 

Krok 2. Potwierdzenie tożsamości 

Aby bank miał pewność, że nikt nie podszywa się pod wnioskodawcę, na kolejnym etapie przeprowadzana jest weryfikacja. Odbywa się to za pośrednictwem kamerki internetowej. 

Krok 3. Podpisanie umowy 

W przypadku zakładania konta osobistego online nie ma konieczności oczekiwania na umowę dostarczaną przez kuriera. Wszystko odbywa się tego samego dnia – w przypadku Moto Konta dokument należy podpisać specjalnym kodem SMS. Hasło zostanie wysłane na wskazany numer. Dlatego tak ważne jest podanie właściwego numeru telefonu. 

Krok 4. Aktywowanie konta osobistego 

Po dopełnieniu powyższych formalności bank przeprowadza aktywację rachunku. Od tego momentu możesz już wykorzystywać swoje konto osobiste zgodnie z potrzebami. 

Możesz logować się do systemu bankowości elektronicznej tak często, jak to konieczne. Z poziomu systemu transakcyjnego możesz dokonywać nie tylko przelewów, ale i zarządzać swoimi finansami.

Pamiętaj! Nowoczesne konto osobiste ma być nie tylko tanie, ale i wygodne w użytkowaniu. Mowa tutaj również o opcji jego założenia oraz korzystania z niego bez konieczności wychodzenia z domu.  Warto więc rozważyć takie rozwiązanie – szczególnie jeśli twój dotychczasowy bank nie daje ci takich możliwości. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena